Kartą rytų Europoje

Originalus pavadinimas

Afacerea Est

Šalis

Rumunija, Lietuva, Moldavija

Metai
2017 m.
Žanras
Komedija
Trukmė
87
Originalo kalba

Rumunų, anglų ir rusų

Subtitrai

Lietuvių k.

Režisierius
Igor Cobileanski
Apie režisierių

Šių metų rugsėjo 1 d. Lietuvos kino sales pasieks pirmas bendras rumunų, moldavų ir lietuvių kūrėjų darbas – juodoji komedija „Kartą Rytų Europoje”. Tarptautinę kelionę moldavų kilmės režisieriaus Igor Cobileanski juodoji komedija pradėjo A klasės Talino kino festivalyje „Black nights“, kuriame buvo apdovanota už geriausią scenarijų ir vyro vaidmenį.

Filmas taip pat nominuotas šių metų „Sidabrinei gervei“ už geriausią metų operatoriaus darbą, kuris šiame tragikomiškame, linksmų nuotykių kupiname kelio filme buvo patikėtas operatoriui Feliksui Abrukauskui, Lietuvos žiūrovams geriausiai pažįstamam iš tokių filmų kaip „Zero 3“, „Redirected“, „Aurora“, „Kolekcionierė“ ir kt. Filmą koprodiusavo šių metų „Sidabrinės gervės“ nominantė Dagnė Vildžiūnaitė.

„Kartą Rytų Europoje“ pasakoja apie Marianą - intelektualą choristą, mylintį mažo Moldavijos miestelio gražuolę Veroniką. Jis svajoja ją vesti. Bet prieš tai Marianui reikia „atsistoti ant kojų“. Todėl įsimylėjelis sudaro sandorį su Vachtangu, iš kurio ketina nupirkti… 50 tūkstančių pasagų ir jas pelningai perparduoti kitam vertelgai. Rodos, schema paprasta. Tačiau koją pakiša… senas mopedas ir naujas draugas Petro, kurį Marianas yra priverstas priimti į verslo partnerius. Keli nesėkmingi ėjimai, ir paprasta schema tampa kurioziškų situacijų ir daug Kusturicos filmų veikėjus primenančių spalvingų personažų kupina kelione į nežinią.

„Tai labai juokinga ir įtraukianti komedija,” rašo vienas svarbiausių tarptautinių kino leidinių ,,The Hollywood Reporter”. 

Vaidina

on Sapdaru, Constantin Puscasu, Daniel Busuioc ir kiti

Vaizdo įrašai