Kovo 20-26 dienomis Kauno kino centras „Romuva” priseda prie visoje Lietuvoje aštuntą kartą vykstančios „Vaikų linijos” organizuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ” ir organizuoja specialias edukacines programas vaikams ir jaunimui. Pirmą kartą prie mokiniams organizuojamų edukacinių seansų su diskusijomis, kviečiami prisijungti ir patys mažiausi žiūrovai kartu su tėveliais ir seneliais. Kovo 25 dieną jiems bus organizuojamas specialus kino seansas su žaidimais ir linksmomis veiklomis. Taip pat pirmą kartą veiksmo savaitėje bus organizuojamas ir koncertas jauniems atlikėjams pasirodyti.

 

PROGRAMA

KOVO 18 D.

17:00 Veiksmo savaitės „Kartu” atidarymo koncertas

Jaunųjų grupių ir atlikėjų akustiniai pasirodymai jaukioje „Romuvos” kino salėje. Koncerto metu bus renkamos aukos jauniesiems atlikėjams, siekant skatinti jų kūrybinę veiklą.

KOVO 25 D.

11:30 Seansas visai šeimai

11.30 Įžanginė renginio dalis su knygos „Aitvarų diena“ autore Danguole Kandrotiene.

12:00 „Ką pašnabždėjo pelėda“ animacijos seansas
Šviečiant pilnačiai Kino Pelėda nutupia ant šakos ir pasisveikina su vaikais. Ji savo istorijas Kino Pelėda paverčia trumpametražiais filmais. Per vieną kino seansą mažieji žiūrovai pamatys net penkis tokius filmus ir patirs gausybę nuotykių.  

12.45 Knygų „Aitvarų diena“ ir „Nepamesk galvos“ pristatymas.
Knygų autorė ir sudarytoja kalbės apie knygas, atskleis, kaip šios knygos gali pagelbėti sprendžiant aktualias problemas su kuriomis susiduria vaikai ir ne tik.

13.00 val. Laimės aitvarų kūrybinės dirbtuvės šeimoms. Laukia ne tik smagios užduotys, bet ir prizai!
Kūrybinėse dirbtuvėse šeimoms, turėsite galimybę patys pasigaminti savo laimės aitvarus. Vaikų laukia ne tik smagios užduotys, bet ir prizai!

Apie knygas:

Knygoje „Aitvarų diena“ viskas vyksta Vėjų kalne – miestelyje ant aukšto kalno. Tai vieta, kur draugiškai sugyvena visi: likimo gausiai apdovanoti ir tie, kuriems pasisekė šiek tiek mažiau. Knygoje žaismingai aprašomos tokios rimtos temos kaip liūdesys, vienatvė, emigracija, mirtis. Galite būti tikri – Vėjų kalne gyventi labai smagu ir įdomu!

Knygoje „Nepamesk galvos“ pateikti paprasti patarimai, kaip netapti kompiuterio vergu, apsisaugoti nuo internete tykančių pavojų, kovoti su mokykliniais sunkumais, patyčiomis ar kaip rasti bendrą kalbą su tėvais, vyresniu broliu ar seserimi. Užkirskite kelią problemoms su knyga „Nepamesk galvos!“

Programa vykdoma kartu su leidykla „Terra Publica“.

Plačiau apie filmą „Ką pašnabždėjo pelėda“

Šiuolaikinės prancūzų animacijos rinktinė programa patiems mažiausiems žiūrovams. Kviečiame mažylius kartu su tėveliais ar seneliais prisidėti prie veiksmo savaitės „Kartu". Per vieną kino seansą mažieji žiūrovai pamatys net penkis animacinius filmus ir patirs gausybę nuotykių. Programa rekomenduojama nuo 4 m. amžiaus. Ikimokyklinio amžiaus vaikams bilietas nemokamai, suaugusiems 3 eur., senjorams - 2,2 eur.

PROGRAMA MOKYKLOMS*

KOVO 20 D.

11:00 „Noriu būti savimi” (4-8 kl. mokiniams)

Filmų programa „Noriu būti savimi” sudaryta iš trijų Nyderlandų kino režisierių trumpametražių dokumentinių filmų. Filmų veikėjai – panašaus amžiaus vaikai, turintys mėgstamų laisvalaikio užsiėmimų. Visus juos vienija noras būti savimi net jei dėl to reikia „plaukti prieš srovę“.

Po filmo peržiūros vyks bendras aptarimas salėje, tuo pačiu metu viena mokinių klasė dalyvaus atskirame filmo aptarime kartu su „Vaikų linijos” specialistais.

KOVO 21 D.

10:00 „Krokodilai" (1-4 kl. mokiniams)

Visų pamėgti „Krokodilai" grįžta su trenksmu. Populiariausias ir vaikų mėgstamiausias filmas turi ir antrąją dalį, tad visus jau mačiusius „Krokodilai 1" kviečiame sugrįžti. Filmas apie skirtingų vaikų draugystę ir bendrų tikslų siekimą kartu. Po filmo vyks žaidimai ir filmo aptarimas.

12:20 „Mari istorija" (9-12 kl. mokiniams)

Tikra istorija paremtas filmas. Gimusi 1885 m., Mari Heurtin, akla ir kurčia keturiolikmetė, negali bendrauti su išoriniu pasauliu, tačiau nepaisant nesėkmių ir pagundų nuleisti rankas, jaunai Mari pasiseka. Filmas verčia apmąstyti tikrąsias vertybes, vidinį grožį, tarpusavio ryšio svarbą. 

Po filmo vyks aptarimas.

KOVO 22 D.

10:00 „Krokodilai 2" (1-4 kl. mokiniams)

Po nuotaikingo  filmo peržiūros susitikimas su VŠĮ Kauno Dainavos poliklinikos atstovais. Smagūs pokalbiai apie tai, ką mums reiškia draugystė. Taip pat vaikų laukia smagūs žaidimai.

12:20 „Kitos merginos" (11-12 kl. mokiniams)

Keturios geriausios draugės su žiūrovais dalinasi intymiausiomis savo patirtimis. Lig šiol jos buvo paauglės ir leido laiką keliaudamos, žaisdamos, ieškodamos nuotykių ir iki ryto šokdamos. Tačiau vaikystė kada nors turi baigtis. Per tris vasaros mėnesius keturios draugės skirtingais būdais įžengs į suaugusiųjų pasaulį. 

Po filmo susitikimas su Kauno technologijos universiteto socialinės pedagogikos katedra.

KOVO 23 D.

11:00 „Ir viso pasaulio negana" (5-8 kl. mokiniams)

Dokumentinių filmų programa pasakoja apie tris vaikus, kuriuos gyvenimas įkvepia šokti, o šokis, judesys – gyventi ir bendrauti su kuo platesniu pasauliu. Išskirtinės istorijos apie išskirtinius vaikus.

Po filmo susitikimas su modernaus šokio šokėju, choreografu, Menininkų menininku 2016 Mariumi Pinigiu.

KOVO 24 D.

11:00 „Noriu būti savimi" (4-8 kl. mokiniams)

Trumpametražių dokumentinių filmų peržiūra po kurios vyks susitikimas su Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriumi Sauliumi Čiučeliu. Kalbėsime apie „plaukimo prieš srovę" kainą, drąsą ir svajones.

VEIKSMO VIETA

Dėl Romuvos remonto, šiais metais veiksmo savaitė nusikelia į Nacionalinio Kauno dramos teatro parketinę salę mažųjų salių kiemelyje Kęstučio g. 62.

* Į seansus mokykloms būtina išankstinė registracija telefonu 867025508

Kauno kino centras „Romuva“

Laisvės al. 54, Kaunas
8 37 202 788
www.kcromuva.lt