1. Pradžia
  2. /
  3. Barbora Radvilaitė

Vaizdo įrašas

Kostiuminė drama

Barbora Radvilaitė

Originalo kalba: lenkų

Barbara Radziwiłłówna

Kostiuminė, istorinė drama grakščiai, su lengva humoro doze perteikia Krokuvos ir Karaliaus rūmų Vavelyje atmosferą. Filmo istorija rutuliojasi 1544 m. Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos sosto įpėdinis Žygimantas Augustas, medžiodamas miške, atsitiktinai pamato gražią mauduolią, kurią iškart įsimyli. Netrukus jis sužino, kad tai Barbora, kilusi iš galingos Lietuvos Radvilų giminės. Netrukus įsimylėjėliai pradeda slapta susitikinėti, tačiau jų šeimas tokie santykiai siutina. Barbora iš nevilties nusprendžia įstoti į vienuolyną, tačiau Žygimantas nieko nepaisydamas, apsisprendžia vesti savo mylimąją. 

Ryškiausio Lenkijos tarpukario kino režisieriaus Józefo Lejteso filmas 1937 m. vykusiame Venecijos kino festivalyje pelnė žiuri apdovanojimą. Barbaros Radvilaitės vaidmenį jame sukūrė garsiausia lenkų prieškario kino žvaigždė Jadwiga Smosarska, kuri prasidėjus karui išvyko į Ameriką. Ten jos aktorinė karjera užsibaigė dėl anglų kalbos dialekto. Žygimantą Augustą sukūrė garsus teatro ir kino akotrius Witoldas Zacharewiczius. Jo gyvenimas baigėsi tragiškai – 1942 m. Aušvico koncentracijos stovykloje.

Šis specialus seansas – tai keliaujančios parodos „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“ (1939–1944), kuri šiuo metu įskikūrusi  greta Kauno Rotušės, dalis. 

Režisierius: Józef Lejtes
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1936
Šalis: Lenkija
Trukmė: 96 min
Vaidina: Jadwiga Smosarska, Witold Zacharewicz, Leokadia Pancewiczowa, Lena Żelichowska, Jan Kurnakowicz
Skip to content