1. Pradžia
  2. /
  3. „Oskarų“ savaitė
  4. /
  5. Fabelmanai

Vaizdo įrašas

Drama

Fabelmanai

Originalo kalba: anglų

The Fabelmans

„Fabelmanai“ – tai naujausias, pusiau autobiografinis Holivudo karaliaus Steveno Spielbergo darbas, pasakojantis apie berniuką Semį Fabelmaną, kuris, gimęs inžinieriaus ir menininkės šeimoje (kaip ir pats S. Spielbergas), dar nepradėjęs lankyti mokyklos, susižavi kino magija.

Skatinamas motinos, Semis vis drąsiau žvelgia į pasaulį pro kino kameros objektyvą. Netrukus paaiškėjus sukrečiančiai šeimos istorijos detalei, filmų kūrimas berniukui tampa neprilygstamu įrankiu ieškant atsakymų į jį kamuojančius klausimus bei išsigelbėjimu nerimą keliančioje, o kartais ir gąsdinančioje gyvenimo realybėje. Pamažu augdamas ir tobulėdamas, vaikinas tvirtai įsitikina, kad kinas jam – vienintelė ir nepamainoma priemonė, ieškant tiesos apie aplinkinius ir save patį.

Be puikios pagrindinių aktorių vaidybos, kritikai ir žiūrovai taip pat išskiria neprilygstamą S. Spielbergo režisūros bei scenarijaus meistriškumą, operatoriaus darbą ir puikų filmo garso takelį. Juosta dedikuota režisieriaus tėvų Arnoldo Spielbergo ir Lėjos Adler atminimui ir pretenduoja susišluoti pagrindinius metų kino apdovanojimus.

Kovo 12 d. Los Andžele vyks 95 Akademijos apdovanojimų šventė, kurioje praėjusių metų geriausiems bus įteiktos „Oskaro“ statulėlės. Šia proga „Romuva“ kviečia savaitę iki iškilmingos ceremonijos praleisti kine ir pamatyti net 7 geriausiam metų filmui nominuotas juostas.

Režisierius: Steven Spielberg
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: JAV
Trukmė: 151 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen
Skip to content