Vaizdo įrašas

Drama

KINAS KAIP TERAPIJA: Paskutinis autobusas

Originalo kalba: anglų

The Last Bus

Renginys nemokamas. Būtina registracija: https://forms.gle/99wMS766LbcvmJMs5

Kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru kviečiame geriau save pažinti kino pagalba. Ketvirtame renginių ciklo seanse rodysime jautrią ir širdį šildančią juostą „Paskutinis autobusas“, kalbančią apie netektį, ryžtą, meilę ir pasišventimą. Po peržiūros psichologė Giedrė Starkevičiūtė supažindins žiūrovus su kino terapijos pagrindais, padės filmą analizuoti vertinant savo vidinius išgyvenimus ir emocijas. 

Mirus mylimai žmonai, Tomas žino, kad privalo išpildyti jos paskutinį norą – išbarstyti pelenus šalia jų abiejų jaunystės namų. Menka problemėlė: tarp tų namų ir vietos, kur Tomas gyvena dabar – beveik pusantro tūkstančio kilometrų. 

Didelių turtų neužgyvenęs pensininkas Tomas, žinoma, turi nemokamą autobuso bilietą. Bet jis galioja tik vietinio susisiekimo autobusuose. O tai reiškia, kad kelionė tarp Didžiosios Britanijos šiauriausio ir piečiausio taškų yra įmanoma tik su daugybe persėdimų. Tomas apsivelka kostiumą, pasiima lagaminėlį su būtiniausiais daiktais ir leidžiasi į svarbiausią ir beprotiškiausią gyvenimo kelionę. 

Joje Tomas ne tik susipažins su pačiais įvairiausiais žmonėmis ir patirs daugybę keistų bei netikėtų nuotykių. Mobiliųjų technologijų pagalba jo kelionė pamažu pasieks nacionalinių naujienų laidas, įtrauks ir sužavės daugybę Britanijos žmonių bei pavers Tomą tikra interneto sensacija.

Renginių metu miestiečiams pristatome nemokamų filmų peržiūrų programą lydimą psichologų ir psichikos sveikatos specialistų pristatymų, diskusijų ir terapinių pokalbių apie emocinę savijautą. Programą sudaro filmai, nagrinėjantys nerimo bei ligos įveikos, krizių patyrimo, savižudybės išgyvenimo, santykių bei savęs ieškojimo temas. 

Projekto veiklas organizuoja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas Kauno miesto savižudybių prevencijos modelio veiklas.

     

Režisierius: Gillies MacKinnon
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2021
Šalis: Didžioji Britanija
Trukmė: 86 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Timothy Spall, Phyllis Logan, Natalie Mitson
Skip to content