1. Pradžia
  2. /
  3. Filmų ciklas
  4. /
  5. Kraupios istorijos: Baltas elnias

Vaizdo įrašas

Drama, Siaubo, Fantastika

Kraupios istorijos: Baltas elnias

Originalo kalba: suomių

Valkoinen peura

Kauno kino centras „Romuva“ kartu su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, Adomo Mickevičiaus institutu (AMI) ir Lenkijos institutu Vilniuje kviečia žiūrovus į žanrinio kino filmų ciklą. Specialiai atrinkti penkių filmų seansai lydi muziejuje eksponuojamą parodą „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“.

Su muziejaus apyranke kviečiame bilietą į seansą įsigyti už specialią kainą – 3 eurus. Taip pat su „Balto elnio“ seanso bilietu Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų galėsite aplankyti su 50 % nuolaida (akcija galioja iki kito serijos filmo peržiūros, balandžio 5 d.) Nuolaida galioja bilietus perkant tik kino teatro arba muziejaus kasose (negalioja internetu).

Jauna samė Pirita išteka už savo mylimojo – elnių piemens Aslako. Kai vyras kaskart iškeliauja ganyti savo bandos, moteris vis labiau ima bijoti vienatvės. Ji pagalbos kreipiasi į vietinį samių šamaną. Šis turi jai padėti vėl Aslako širdyje įžiebti aistrą. Deja, tai reiškia, kad Pirita turi pavirsti vampyre, persikūnijančia į baltą elnią.

Klasikinis filmas balansuoja tarp folk horror ir liaudies pasakos. Kanų kino festivalyje žiuri prizu įvertintame bei „Auksiniu gaubliu“ apdovanotame suomių režisieriaus Eriko Brombergo filme gausu nuorodų į ikikrikščioniškąsias šamaniškas samių religijas bei liaudies padavimus.

Režisierius: Erik Blomberg
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1952
Šalis: Suomija
Trukmė: 74 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Mirjami Kuosmanen, Kalervo Nissilä, Åke Lindman
Skip to content