1. Pradžia
  2. /
  3. Filmų ciklas
  4. /
  5. Kraupios istorijos: Vilkė

Vaizdo įrašas

Drama, Siaubo

Kraupios istorijos: Vilkė

Originalo kalba: lenkų

Wilczyca

Kauno kino centras „Romuva“ kartu su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, Adomo Mickevičiaus institutu (AMI) ir Lenkijos institutu Vilniuje kviečia žiūrovus į žanrinio kino filmų ciklą. Specialiai atrinkti penkių filmų seansai lydi muziejuje eksponuojamą parodą „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“.

Su muziejaus apyranke kviečiame bilietą į seansą įsigyti už specialią kainą – 3 eurus. Taip pat su „Vilkės“ seanso bilietu Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų galėsite aplankyti su 50 % nuolaida (akcija galioja iki kito serijos filmo peržiūros, kovo 29 d.) Nuolaida galioja bilietus perkant tik kino teatro arba muziejaus kasose (negalioja internetu).

Filmą pristatys ciklo kuratorius Tomasz Kolankiewicz.

Mirties patale gulinti moteris užkeikia savo vyrą: jeigu jos gyvybė užges, lankys jį po mirties! Moters žodžiai kelia siaubą, kadangi būdama gyva, anot gandų, „davėsi su vilkais“. Ar prakeiksmas stipresnis už mirtį?

„Vilkė“ puikiai atspindi XX a. 9 dešimtmečio lenkų siaubo kiną: daug nuogybių ir smurto. Vienas garsiausių kaimyninės šalies siaubo filmų ir dabar atrodo stulbinančiai naujas. Istorija ir senaisiais liaudies tikėjimais paremtas kūrinys – žanrinio lenkų kino meistro, kultinių filmų „Piloto Pirkso kvota“ ir „Gyvačių slėnio užkeikimas“ autoriaus Mareko Piestrako darbas.

Režisierius: Marek Piestrak
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1982
Šalis: Lenkija
Trukmė: 98 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Krzysztof Jasinski, Iwona Bielska, Stanislaw Brejdygant
Skip to content