Vaizdo įrašas

Drama, Trileris

Kylantis kinas: Iltinis dantis

Originalo kalba: graikų

Kynodontas / Dogtooth

Projektas „Kylantis kinas: nauja Europos kino ambasadorių karta“ kviečia pamatyti geriausius klasikinius bei šiuolaikinius europietiškus filmus, kuriuos lydi kino kritiko ir istoriko Gedimino Jankausko paskaitos. Trečiasis programos filmas „Iltinis dantis“ – tai graikų režisieriaus Yorgos Lanthimos („Omaras“ (2015), „Šventojo elnio nužudymas“ (2017), „Favoritė“ (2019)  ankstyvesnis kūrinys privertęs dėmesį atkreipti tiek kino kritikus, tiek paprastus žiūrovus.

Žiaurus ir sadistiškas filmas nukelia į vilą, stovinčią kažkur miesto pakrašty. Dvi seserys ir brolis gyvena laikydamiesi griežtų tėvų sugalvotų taisyklių. Jie negali ištrūkti iš aukšta tvora apjuostos namų teritorijos ir net neįsivaizduoja, kaip atrodo pasaulis už jos. Vaikų išsilavinimo „spragas“ užpildo paties tėvo įrašytos garsajuostės su auklėjamąja informacija. Tik iškritus iltiniam dančiui, vaikai galės palikti namus ir mėgautis laisve. Vyriausiajam sūnui sulaukus pilnametystės, jį ima lankyti paslaptinga viešnia Kristina. Tačiau netrukus ji peržengia leistinas ribas. Lyg ugnis vilos teritorijoje išplitusi sekso aistra įkaitina jauną kraują beprotiškam maištui.

Režisierius Y. Lanthimos šokiruoja, glumina ir provokuoja, tačiau kartu palieka filme keliamus klausimus neatsakytus. Savo stilistika bei tematika filmas artimas M. Haneke ar U. Seidlo braižui. Tai drama stiprių nervų žiūrovams. Graikija šį filmą delegavo atstovauti šaliai „Oskarų“ geriausio užsienio filmo nominacijoje. Kanų kino festivalyje filmas buvo apdovanotas „Ypatingojo žvilgsnio“ programoje.

Režisierius: Yorgos Lanthimos
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2009
Šalis: Graikija
Trukmė: 96 min
Cenzas: N-18
Vaidina: Christos Stergioglou, Michele Valley, Aggeliki Papoulia
Skip to content