Vaizdo įrašas

Drama

LAUKO KINAS: Paskutinė atostogų diena

Originalo kalba: lietuvių

Paskutinė atostogų diena

Nemokamus bilietus į renginį galima atsiimti kino teatro kasoje darbo laiku.

Esant nepalankiam orui, renginiai perkeliami į kino teatro Didžiąją salę. Įprastai lauko kino seansai vyksta Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelyje (Vytauto pr. 52).

Rugpjūčio 3-4 d. Lietuvos kino centras kviečia į jau ketvirtąsias Lietuviškos kino klasikos dienas nemokamai žiūrėti mylimiausius, restauruotus ir šiuolaikiniams kino ekranams pritaikytus legendinių Lietuvos kino klasikų filmus visoje Lietuvoje!

Programoje – vieno reikšmingiausių Lietuvos režisierių Arūno Žebriūno lyriška drama – „Paskutinė atostogų diena“ (originalus pavadinimas „Mergaitė ir aidas“). Tai debiutinis režisieriaus filmas, kuris jam pelnė prestižinį Kanų kino festivalio apdovanojimą filmų vaikams bei jaunimui kategorijoje, o mergaitė taškuota suknele – tapo savotišku lietuviško kino simboliu.

Nors režisieriaus darbai išsiskiria dėmesiu vaikų, paauglių herojams ir jų pasauliams, jo filmai yra apie vaikus, bet ne vaikams. Žebriūno filmų vaikai susiduria su savęs pažinimu ir vertybių paieška. Jų akistata su suaugusiųjų pasauliais mums primena apie universalių vertybių praradimą, o vaikų lūpomis išsakyti sudėtingi tekstai mums sufleruoja ilgesį joms. Žebriūno kūryboje gvildentos „nevaikiško“ pasaulio temos.

Šio filmo pagrindinė herojė paauglė Vika. Ji – svajotoja, kuri dažnai lankosi pajūryje ir šnekasi su tarp uolų skardenančiu aidu. Nors Vika mėgsta vienatvę, greitai ji susiranda draugą Romą, kuriam ne tik patiki visas savo paslaptis, bet ir parodo jai brangias vietas, išmoko kalbėtis su aidu. Vaikų draugystė atsiduria pavojuje – kai kiti berniukai šaiposi iš Vikos, o Romui tenka pasirinkti tarp draugų ir jos.

Režisierius: Arūnas Žebriūnas
Metai: 1965
Šalis: Lietuva
Trukmė: 62 min
Cenzas: V
Vaidina: Lina Braknytė, Valerijus Zubarevas, Bronius Babkauskas, Kalju Karmas ir kiti
Skip to content