Vaizdo įrašas

Sau ir draugui

Trumpametražių dokumentinių filmų programa

Programos filmus vienija draugystės tema. Visi trys filmai kalba apie tai, kaip svarbu būti apsuptam mylinčių žmonių – draugų, tėvų ar rūpestingų gydytojų.

Filmo „Rokenroleriai“ (Rocknrollers, rež. Daan Bol, 2016) herojai pasakoja apie jų muzikos grupei iškilusį iššūkį – vyriausiasis jos narys suserga depresija. Muzika ir draugystė šiame filme pasirodys esanti stipresnė už ligą. Dvylikametė Tėja iš filmo „Tėja“ (Thea, rež. Halvor Nitteberg, 2016) serga epilepsija. Jos gyvenime aplinkinių rūpestis ir palaikymas yra išlikimo sąlyga. Filmo „Skotas + Džulija“ (Scot and Julia, rež. Annelies Kruk, 2016) herojai – pora. Po sunkios traumos penkiolikmetis Scotas sužino, jog nebegalės vaikščioti, tačiau tai jiems netrukdo svajoti apie bendrą ateitį.

Rekomenduojama 5–8 kl. mokiniams.

Ugdymo sritys: dorinis, meninis ugdymas, aplinkos pažinimas, pilietinis ugdymas, klasės valandėlė, gimtoji kalba, bendrosios kompetencijos.

Temos pokalbiams po filmo: gebėjimas suprasti ir priimti kitą, atvirumas kitoniškumui, asmenybių skirtumai (pomėgiai, elgesys, charakteris), patyčios, emocinis intelektas, emocinis saugumas, jausmų perteikimas kino kalba.

 

 

Režisierius: Daan Bol, Halvor Nitteberg, Annelies Kruk
Subtitrai: lietuvių
Trukmė: 60 min
Skip to content