Vaizdo įrašas

Dokumentika

Tumo kodeksas

Originalo kalba: lietuvių

Tumo kodeksas

Kaip tapti nepavergiamu, kaip išlikti nepriklausomu ir išlaikyti giedrą nuotaiką  – apie tai – visas Vaižganto gyvenimas su jo nerašytomis taisyklėmis ir principais.

Apie tai ir filmas rūsčiu pavadinimu „Tumo kodeksas”. Bet filmas visai ne rūstus, kaip ir Tumo principai. Jei dažniau prisimintume juos kasdienybėje, tikriausiai mažiau būtų progų skųstis, kaip viskas blogai….

Su spaudos draudimo panaikinimo išorinio pavergimo pančiai ima trūkinėti, bet priespaudos šimtmečiai palieka žymes, kurios savaime neišnyksta. Vergovės apnašų „nugramdymas“ tampa Tumo kultūros darbo ašimi dar tada, kai nepriklausomos Lietuvos valstybės idėja atrodo tik drąsi ir kilni svajonė. Kilnumo ir kultūros, leidžiančios skirtingų pažiūrų žmonėms sutarti dėl svarbiausių dalykų, jis skaudžiai pasigenda lietuvių šviesuomenės tarpe. Kai politika virsta kova be taisyklių, Tumas protestuoja: „Aš – nebe politikas“.

Rekomenduojama 9–12 kl. mokiniams.

Ugdymo sritys: dorinis, meninis ugdymas, lietuvių literatūra, istorija, bendrosios kompetencijos.

Temos pokalbiams po filmo: Lietuvių kinas, asmeninė nepriklausomybė, tolerancija, krikščionybė ir pasaulietiškumas, spaudos draudimas.

 

Režisierius: Eimantas Belickas
Metai: 2018
Šalis: Lietuva
Trukmė: 86 min
Cenzas: N-13
Skip to content