1. Pradžia
  2. /
  3. Video salonas: Trolis 2

Vaizdo įrašas

Komedija, Siaubo, Fantastika

Video salonas: Trolis 2

Originalo kalba: anglų

Troll 2

04-14 20:30 Kamerinė salė

Seansą pristatys ciklo „Video salonas“ iniciatorius Karolis Žukas. 

1989 metais, grupelė nežinomų Jutos aktorių suvaidino filme, kuris buvo įvardintas blogiausiu visų laikų filmu, tai – „Trolis 2“. Jis neturi nieko bendra nei su troliais nei su pirmąja dalimi, todėl nesijaudinkite, jei jos nesate matę. Filmas pasakoja apie Waitsų šeimą, kuri apsistoja Nilbog miestelyje ir ten atranda bauginančius vietinius gyventojus. Paaiškėja, kad tai nevienintėlė problema, nes netrukus juos pradeda medžioti vegetarai goblinai, kurie siekia šeimą paversti augalais tam, kad galėtų suvalgyti.

Kodėl šis filmas toks blogas? Scenarijų parašė italų režisierius Claudio Fragasso ir jo žmona Rosella Drudi, kurie tuo metu nekalbėjo angliškai. Vaidinti filme buvo atrinkti Jutos gyventojai, kurių dauguma neturėjo jokios aktorinės patirties, o Fragasso nusamdytoje filmavimo komandoje išskirtinai dirbo tik italai, kurie taip pat nemokėjo anglų kalbos. Dėl, režisieriaus liepimu, pažodžiui skaityto scenarijaus, pigių specialiųjų efektų ir prastos vaidybos „Trolis 2“ greitai įgavo kultinio filmo statusą, kaip vienas blogiausių kada nors sukurtų filmų. 

Vakarietiška kino produkcija sovietiniuose kino teatruose buvo didelė retenybė, todėl devintojo dešimtmečio viduryje, paplitus vaizdo grotuvams pradėjo masiškai atsidarinėti video salonai. Tai buvo nedidelės salytės kultūrnamiuose, klubuose, rūsiuose ar aktų salėse. Jose stovėjo eilės kėdžių, o per televizorius buvo rodomi veiksmo, siaubo ir fantastiniai filmai.  „Video salonas“ – tai platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas, nostalgija dvelkiantis peržiūrų ciklas, tyrinėjantis VHS kasečių aukso amžių, kuriame dominavo B kategorijos filmai. Renginio metu žiūrovai kviečiami išlaisvinti ir pademonstruoti ilgai slėptus filmų komentavimo talentus, blogą skonį ir abejotinas manieras.

Režisierius: Claudio Fragasso
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1990
Šalis: Italija
Trukmė: 95 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Michael Paul Stephenson, George Hardy, Margo Prey
Skip to content