Pasaulinio garso talento istorija filme „Mūza“

„Mano likimas klostėsi kartu su Lietuvos likimu.“

Režisierės Agnės Marcinkevičiūtės kūrybinės dokumentikos pilnametražis filmas apie garsią Lietuvos pianistę Mūzą Rubackytę – muzikinis menininkės portretas, atskleidžiantis biografinius momentus ir jos svajonių augimą, žlungant totalitariniam režimui. Sėkmės istorija, kai griūna sienos ir išsilaisvina tauta, o ilgus metus suvaržytas talentas prasiveržia į platųjį pasaulį.

Ši kino kelionė tarp Vilniaus, Paryžiaus, Budapešto ir Ženevos kartu su genialia Lietuvos pianiste atskleis filmo žiūrovams aukštosios muzikos pasaulio užkulisius bei grožį. Kelionėje lydės atviras menininkės pasakojimas, apie tai, ką reiškia laisvė, meilė, pašaukimas bei kokia buvo jos talento atskleidimo kaina.

Kadras iš filmo „Mūza“

Mūza Rubackytė – pianistė, Lietuvos muzikų sąjungos narė, muzikos pedagogė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (2006), Lietuvos kultūros ambasadorė.

Apdovanojimai ir nuopelnai:

– Tarptautinių Talino (Estija), St. Peterburgo (Rusija), Budapešto Liszt/Bartok (Vengrija) ir Paryžiaus “Grands Maitres Francais” (Prancūzija) konkursų nugalėtoja
– Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinas (1997)
– Garbės medalis „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“ (1998)
– Lietuvos Vyriausybės premija – už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir aktyvią koncertinę veiklą (2005)
– Projekto „LT tapatybė“ prizas už Lietuvos garsinimą pasaulyje (2006)
– Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatė (2006)
– Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizo laimėtoja (2008)
– „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ ambasadorė (2009)
– Vengrijos kultūros ministerijos prizas „Pro Hungarica“ už F. Liszto kūrybos ir vengrų kultūros sklaidą pasaulyje (2012)
– Įvertinta „Moters portretas“ apdovanojimu (2014)
– Šv. Kristoforo apdovanojimas už nuopelnus kultūrai ir menui (2018)
– Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didysis kryžius (2018)
– Godowsky-Szymanowski CD įrašas, įvertintas tarptautiniu Diapason d‘Or apdovanojimu (2020)
– Hungarian Liszt Society“ 41-asis Grand Prix, už išleistą kompaktinę plokštelę „De la valse á labime“ („Lyrinx“) kaip geriausias metų F. Liszt įrašas (2020)
– Nacionalinės filharmonijos pirmo laipsnio medalis „Tarnauju muzikai“ (2021)

Kadras iš filmo „Mūza“

„Visada ateina toks laikas, kai jaunas žmogus turi pasirinkti savo gyvenimo kelią. Stoti akistaton su savo ateitimi, likti vienam su savo gabumais, valia ir drąsa. Filmas „Mūza“ – neįtikėtinas liudijimas apie gyvenimiškąją ir kūrybinę drąsą eiti savo keliu. Apie ištvermę, auką ir atpildą juo einant. Ir apie teisingus pasirinkimus, kuriuos padarius, tavo svajonę padeda įgyvendinti visas pasaulis.
Rekomenduoju šį filmą pamatyti visiems jauniems žmonėms, dar tik pradedantiems eiti savo kūrybiniu keliu. Tegu Mūzos asmenybės ir talento jėga įkvepia ir suteikia ryžto bei kantrybės įgyvendinti visas jūsų svajones!“
Linas Mikuta / Režisierius

„Kai ieškai atsakymo į klausimą – kas aš esu? Kai vis dažniau susiduri su pasaulyje esančia neteisybe, tampi sumišęs ir ieškai atsakymo kaip tame būti – kaip svajoti, kaip gyventi? Tai – įkvepiantis filmas. Žiūrint į Mūzą sėdinčią prie pianino, stebint jos charizmą, gyvybingumą, drąsą, kovą, laisvę galima kartu ieškoti atsakymų į šiuos klausimus. Ar neteisybė, melas, tėvų ribotumai ir visa kita, kas trikdo, gali būti stipriau už „Aš“? Tai galimybė širdimi sekti paskui šią pianistę ir ieškoti savo vidinės Mūzos, klausiant savęs – kas mane daro tokiu gyvu ir mylinčiu, kaip pačią Mūzą.
Filmas, kurį naudinga žiūrėti ne tik akimis, bet ir širdimi.“

Aneta Bojarovič / Psichologė

„Kartais verta atsistoti priešais veidrodį ir pažvelgti sau į akis. Nuoširdžiai ir sąžiningai – ko iš tiesų noriu iš gyvenimo. Nereikia tikėtis, kad atsakymas ateis tą pačią akimirką, kartais jo tenka laukti dešimtmečius. Pasaulinio garso lietuvių pianistė Mūza Rubackytė nuo vaikystės žinojo, kas ji yra ir kuo nori būti – tai didžiulė laimė, kurią suprasti gali tik įžengęs į išminties amžių. Tada, kai nebegaila nieko – nė vienos pragyventos sekundės, nė vienos patirties, nė vienos istorijos. „Mūzos” filmo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė išmintingai nutapė muzikinį Mūzos portretą. Ji papasakojo apie talentingą, užsispyrusią, savo tikslų siekiančią ir drąsiai į nežinomas erdves žengiančią muzikę. Muzikę, kuri nelaukia mūzų, nes mūza yra ji pati.“
Laisvė Radzevičienė / Žurnalistė ir biografinių knygų autorė

Filmą „Mūza“ rezervuotis seansams galite nuo vasario 23 d.

Daugiau informacijos ir rezervacija:
tel. 8 670 25508
el.paštu edukacija@kcromuva.lt

Skip to content