Žaidžiame kiną

Padėti žiūrovui pažinti europietišką kiną per interaktyvią, suprantamą ir lengvai prieinamą formą – toks tarptautinio projekto „Žaidžiame kiną“ (angl. „Playing cinema“) tikslas. Šio projekto veiklas organizavo Kauno kino centras „Romuva“ kartu su partneriais iš Kroatijos: Kino Gaj ir Kino Valli. Dvi Europos šalis apėmusi iniciatyva visuose trijuose kino teatruose kvietė žiūrovus į kritikų pripažintų bei žiūrovų pamiltų europietiškų filmų seansus, protmūšius, pristatė edukacines korteles juostų aptarimui ir pirmąjį Lietuvoje stalo žaidimą apie kiną.

Įstrigę celiulioide – kinas kaip socialinės įtraukties priemonė

Kauno kino centras „Romuva“ kartu su partneriais Ełk Cultural Center (Lenkija) nuo 2022 m. įgyvendina projektą „Įstrigę celiulioide – kinas kaip socialinės įtraukties priemonė“. Projekto metu įgyvendintos kino terapijos dirbtuvės, skirtos žmonėms, dirbantiems su pažeidžiamomis grupėmis, ypač su vaikais, jaunimu ir senjorais. Vyko nemokamų dešimties renginių ciklas „Kinas kaip terapija“, kuriame organizuotos filmų peržiūros ir jų aptarimas su profesionaliais psichologais, psichoterapeutais bei socialiniais darbuotojais. Organizuoti jaunimo ir senjorų kultūriniai-edukaciniai mainai Kaune bei Luke. Projekto pabaigoje bus išleistas kino terapijos vadovas.

Kylantis kinas: nauja Europos kino ambasadorių karta

Projektu siekiama sukurti naują kino edukacijos modelį, kuriame 15–20 metų jaunuoliai perimdami žinias iš specialistų artimiau susipažįsta su europietišku kinu, mokosi jį žiūrėti ir vertinti. Specialioje programoje jie tampa Europos kino ambasadoriais kiekviename iš trijų miestų. Kartu jie kuria tinklalaidę (podcast) ir tinklaraštį (blog), kurių pagalba, įgautomis žiniomis ir savo įžvalgomis, dalinasi su plačiąja visuomene. Projektą įgyvendina Kauno kino centras „Romuva“ kartu su partneriais Cinema Insuflavel (Porto, Portugal) ir Ceniclube de Tavira (Faro, Portugal)

Europietiško kino kelionės

Kartu su „Lokys, liūtas ir šakelė“ organizuojamas projektas „Europietiško kino kelionės“ kviečia pažinti ir pamilti skirtingų Europos šalių kiną bei originaliausius filmus išvysti išankstinių premjerų metu. Renginių ciklo metu nuo 2022 m. balandžio iki rugpjūčio pristatomas daniškas, kroatiškas, islandiškas, kartveliškas, ukrainietiškas, prancūziškas, austriškas, šveicariškas, belgiškas, itališkas bei lenkiškas kinas – apdovanojimus bei kritikų pripažinimą didžiuosiuose festivaliuose užsitarnavę filmai. Projektas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Keliauk su filmais

Tarptautinis projektas „Keliauk su filmais“ kvietė žiūrovus pažinti skirtingų Europos šalių kiną ir kultūrinius ypatumus specialių edukacinių-pramoginių seansų metu. Kino renginiai leido ne tik pasinerti į jaudinančias istorijas, bet ir padėjo gilinti žinias apie aktualias problemas bei siūlė dalyvauti specialiai parengtame žaidime. Projekto programa buvo sukurta siekiant supažindinti jauną žmogų su kultiniais filmais ir suteikti galimybę išvysti juos kino ekrane. Tuo pačiu, iniciatyva sujungė tris Europos miestus – į šį kino nuotykį žiūrovus kvietė Kauno kino centras „Romuva“, Vilniaus kino teatras „Pasaka“ ir Rygos kino teatras „Splendid palace“. 

Romuvos lauko kinas

Kino namai „Romuva“ lauko kino seansus pradėjo organizuoti dar 2016 m. Prasidėjęs kaip pavienių renginių miesto parkuose iniciatyva, „Romuvos“ lauko kinas išaugo į kauniečių pamėgtą tradiciją dabar organizuojamą kasmet vasaros sezono metu su pastoviais seansais. Lauko kino lokacijomis yra tapę tokios miesto vietos kaip Kauno pilies amfiteatras, Kalniečių parkas, Santakos parkas, Nacionalinio Kauno dramos teatro Mažųjų scenų kiemelis, Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis ir kitos. Jauki ir laisva atmosfera, grynas oras bei nuotaikingi meniniai filmai tapo neatskiriamais lauko kino akcentais. 

Kinas, kuriam nereikia žodžių

Projektas siekė aktualizuoti nebylųjį kiną, išryškinti jo paveldinę prasmę ir pritaikyti jo rodymo bei kūrybinio interpretavimo galimybes šiandienai. Jo metu suorganizuoti šešių chrestomatinių nebylių kino klasikos filmų seansai bei sukurtos naujos edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „Susitikimas su Č. Čaplinu“. Dvejus filmų seansus pristatė kino istorikas Gediminas Jankauskas, taip auditoriją plačiau supažindindamas su šiuo kino kūrybos metodu ir laikotarpiu. Tuo tarpu, kino dirbtuvės pažinti nebylųjį kiną kvietė vaikus, pasitelkiant lengvai atpažįstamą Č. Čaplino figūrą.

V. Starevičiaus animacijos laboratorija ir Animacijos savaitgalis

Šis projektas vykdomas kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Jį sudaro dvi dalys – edukacinių-kūrybinių animacijos dirbtuvių programa ir 2022 m. gegužės 28–29 dienomis Kaune pirmą kartą vykęs festivalis „Animacijos savaitgalis“. Projektą įkvėpė Kaune vienus svarbiausių savo filmų sukūręs sustabdyto kadro lėlinės animacijos pradininku laikomas Vladislovas Starevičius ir siekis pristatyti animaciją kaip įvairiapusę mediją galinčia sudominti tiek vaikus, tiek suaugusiuosius.

Kauno kino centro „Romuva“ kultūros paveldo objekto aktualizavimas

Kauno kino centras „Romuva“ įgyvendino projektą „Kauno kino centro „Romuva“ kultūros paveldo objekto aktualizavimas, jį įveiklinant, optimizuojant ir keliant paslaugų kokybę“. Kino centras „Romuva“ vienintelis iš tarpukariu gyvavusių Kauno miesto kino teatrų išlikęs bei savo pagrindines funkcijas išsaugojęs kino teatras, kurio pastatas yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas. Projekto metu sutvarkytas 1940 m. pastatytas kultūros paveldo objektas „Romuvos“ kino centras, esantis Kauno centre, Laisvės al. 54.

Kino stovykla „Filmuoju Kauną“

Kauno kino centras „Romuva“ 2015–2019 metais organizavo kino stovyklą 15-19 metų jaunuoliams. Stovykloje dalyviai modėsi filmavimo ir vaidybos meno, dalyvavo ekskursijose ir orientacinėse varžybose po nepažintas Kauno miesto erdves, siekiant jas įamžinti ir parodyti kitaip. Išskirtiniai kadrai, neatrastos erdvės, socialiniai eksperimentai, išėjimas iš komforto zonos ir dinamiškas komandinis darbas – tai tapo stovyklos kertiniais elementais.

Skip to content