Įstrigę celiulioide – kinas kaip socialinės įtraukties priemonė

Įstrigę celiulioide – kinas kaip socialinės įtraukties priemonė

Kauno kino centras „Romuva“ kartu su partneriais Ełk Cultural Center (Lenkija) nuo 2022 m. įgyvendina projektą „Įstrigę celiulioide – kinas kaip socialinės įtraukties priemonė“.

Projekto pradžia – 2020 liepos 1 d., pabaiga – 2022 gruodžio 31 d. Bendras projekto biudžetas 207.750,84  eurų, ES dalis 176.588,20 eurai. Projektas iš dalies finansuotas Europos regioninės plėtros fondo „Interreg“ V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų.

Projekto metu įgyvendintos įgyvendintos kino terapijos dirbtuvės, skirtos žmonėms, dirbantiems su pažeidžiamomis grupėmis, ypač su vaikais, jaunimu ir senjorais (pvz., pedagogams, socialiniams darbuotojams, psichologams ir kt.) iš Lietuvos ir Lenkijos. Grupę mokė kino terapijos ekspertai, kurie pasakojo, kaip galima kurti kino terapijos užsiėmimus, pasirinkti filmus, paruošti dalyvius ir vesti diskusiją ir pan. Savo patirtimi dirbtuvėse Lenkijoje dalinosi ir projekto Lietuvoje partneriai – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai.

Projekto apimtyje vyko dešimties nemokamų renginių ciklas „Kinas kaip terapija“, kuriame organizuotos filmų peržiūros ir jų aptarimas su profesionaliais psichologais, psichoterapeutais bei socialiniais darbuotojais. Programa siekė paskatinti žmones filmų pagalba reflektuoti savo emocinę ir psichologinę savijautą, supažindinti juos su įvairiais kino žanrais bei suteikti galimybę nemokamai pabendrauti su specialistu apie kylančius iššūkius. Programoje rodyti žiūrovų ir kritikų įvertinti filmai, kalbantys apie įvairias psichologines problemas bei jų padarinius, kviečiantys atvirai šnekėti apie savižudybės, atskirties, depresijos, vienatvės, ligos, šeimos traumų, resocializacijos, priklausomybės ir kitas temas.

Finalinėje projekto stadijoje organizuojami jaunimo ir senjorų kultūriniai-edukaciniai mainai Kaune bei Luke. Jų pagalba dalyvių grupės turi progą geriau suprasti kino meną, socializuotis bei išreikšti savo kūrybinį potencialą. Dalyviai patys išmoksta kurti animaciją bei yra skatinami prasmingai diskutuoti apie matytus filmus, pažinti abu miestus bei vieni kitus.

Projekto pabaigoje bus išleistas kino terapijos vadovas. Leidinys apie kino terapiją, siūlantis įvadą į temą, kuriame pateikiama informacija, svarbi dirbantiems su kitais žmonėmis, pristatanti kino terapijos užsiėmimų metu žiūrovams siūlomus filmus, įskaitant eksperto nuomones ir auditorijos atsiliepimus. Tai bus vadovas žmonėms, kurie savo darbe norėtų naudoti kino terapiją.

Kino terapijos gidą rasite čia.

Projekto tęstinumo potencialas ir svarba neabejotina ir jau įgauna naujas formas – skleisti žinią apie šio metodo naudą ėmėsi projekto partneriai – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, kuri siekia su vaikais dirbančius specialistus įvairiuose regionuose išmokyti taikyti kino terapijos pagrindus.

 

Skip to content