Keliauk su filmais

Tarptautinis projektas „Keliauk su filmais“ nuo 2022 m. vasario iki 2022 m. birželio kvietė žiūrovus pažinti skirtingų Europos šalių kiną ir kultūrinius ypatumus specialių edukacinių-pramoginių seansų metu. Kino renginiai leido ne tik pasinerti į jaudinančias istorijas, bet ir padėjo gilinti žinias apie aktualias problemas bei siūlė dalyvauti specialiai parengtame žaidime. Projekto programa buvo sukurta siekiant supažindinti jauną žmogų su kultiniais filmais ir suteikti galimybę išvysti juos kino ekrane. Tuo pačiu, iniciatyva sujungė tris Europos miestus – į šį kino nuotykį žiūrovus kvietė Kauno kino centras „Romuva“, Vilniaus kino teatras „Pasaka“ ir Rygos kino teatras „Splendid palace“.

Kinas – viena iš prieinamiausių meno rūšių, nuolatos balansuojanti tarp pramogos ir kultūros. Natūralu, kad kintant mus supančiam pasauliui, sparčiai keičiasi ir filmų žiūrėjimo kultūra. Atsižvelgdami į šias tendencijas projekto organizatoriai parengė įvairialypę renginių programą susidedančią iš aštuonių filmų, kurių seansus papildė pristatymai ir pasirodymai. Taip pat viso renginių ciklo metu žiūrovai buvo kviečiami dalyvauti žaidime: išmaniųjų telefonų programėlėje spręsti galvosūkius apie kiną, atsakyti klausimus apie matytus filmus ir atlikti kūrybines užduotis.

Iš modernios ir senosios klasikos bei šiuolaikinių juostų sudaryta projekto programa žiūrovus supažindino su aštuoniais veikėjais, kurie filmuose išgyvena nuostabius, romantiškus nuotykius, o kartais susiduria su skaudžiomis patirtimis. Filmuose atsiskleidė ekologijos, meilės, mados, istorijos, sporto, filosofijos temos bei jautrūs žmogaus teisių ir identiteto klausimai – artimi bei aktualūs šiandienos žmogui. Projektas „Keliauk su filmais“ pristatė Europos kiną kaip kultūrinės įvairovės atspindį ir nuotykį. Žvelgdamas per skirtingų tautybių prizmę, žiūrovas turėjo galimybę suprasti vidinį žmogaus pasaulį, kuris kalba visomis įmanomomis kalbomis.

Renginių programoje vasario 10 – birželio 2 dienomis žiūrovų laukė filmai „Amelija iš Monmartro“ (Prancūzija, 2001), „Dior ir aš“ (Prancūzija, 2014), „4 mėnesiai, 3 savaitės, 2 dienos“ (Rumunija, 2007), „Šuolis“ (Lietuva, 2020), „Bėk, Lola, bėk“ (Vokietija, 1998), „Nosferatu“ (Vokietija, 1922), „Medaus šalis“ (Makedonija, 2019), „Kesas“ (Jungtinė Karalystė, 1969).

Vienas įdomiausių projekto seansų – klasikinio filmo „Nosferatu“ peržiūra padėjo užmegzti naują partnerystę su naktiniu klubu „Lizdas“. Renginio metu filmas suskambėjo visai kitaip, nes gyvai garso takelį jam kūrė trys elektroninės muzikos atlikėjai Shurmin Nikita, Deserted Island, Bojarchük.

Projektą organizuovo: Kauno kino centras „Romuva“, VŠĮ „Kino pasaka“, „Splendid palace“.

Projektas finansuojamas Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ lėšomis.

 

Skip to content