Kylantis kinas: nauja Europos kino ambasadorių karta

Kylantis kinas: nauja Europos kino ambasadorių karta

Projektu siekiama sukurti naują kino edukacijos modelį. Jame 15–20 metų jaunuoliai perimdami žinias iš specialistų, teorinių ir praktinių užsiėmimų metu, artimiau susipažįsta su europietišku kinu, mokosi jį žiūrėti ir vertinti. Specialioje programoje jie tampa Europos kino ambasadoriais kiekviename iš trijų miestų. Kartu jie kuria tinklalaidę (podcast) ir tinklaraštį (blog), kurių pagalba, įgautomis žiniomis ir savo įžvalgomis, dalinasi su plačiąja visuomene. Projektą įgyvendina Kauno kino centras „Romuva“ kartu su partneriais Cinema Insuflavel (Porto, Portugal) ir Ceniclube de Tavira (Faro, Portugal)

Projekto metu įgyvendinama šešių mėnesių trukmės jaunųjų programerių edukacinė programa, Susitikimų metu moksleiviai kartu su kino profesionalais nagrinėja tokias temomis kaip kino kalba, kino žanrai, režisūra, kompozicija, kino programerio darbas, tinklalaidės kūrimo principai, auditorijų plėtra ir vystymas ir kt. 

Taip pat vyksta ir kino istorijos paskaitų ciklas skirtas ne tik jauniesiems programeriams, bet ir plačiajai visuomenei. Kiekvieno seanso metu kino kritikai ir kūrėjai supažindina žiūrovus su europietiško kino istorija nuo jos ištakų iki šių dienų. Šio ciklo metu rodomi kiekvienoje paskaitoje aptarto laikotarpio arba jo įkvėpti šiuolaikiniai europietiški filmai: „Naujasis „Paradiso“ kino teatras“ (1988), „Roma“ (1972), „Iltinis dantis“ (2009), „Kleo nuo 5 iki 7“ (1962), „Šventė“ (1998), „Viskas apie mano mamą“ (1999), „Meistras ir Tatjana“ (2014), „Deimantas“ (2018).

Kiekvieno iš partnerių edukacinėje programoje dalyvauja 15–20 jaunuolių, kurie taps europietiško kino ambasadoriais ne tik savo bendraamžių tarpe, tačiau ir savo mieste. Dalyviai skatinami įsitraukti į daugelį kino teatre vykdomų veiklų – komunikaciją, filmų kritiką, darbą su platintojais. Jaunieji programeriai gali išsakyti nuomonę sudarant repertuarinių kino seansų programą. 

Visos programos metu moksleiviai kuria savo tinklalaidę, kurioje pasakoja apie projekto programą, filmus, kuriuos žiūrėjo, aptaria kino aktualijas. Taip pat jie rašo straipsnius apie matytus filmus. Straipsniai talpinami specialiai tam pritaikytoje, visiems projekto partneriams bendroje svetainėje. 

Visų projekte dalyvaujančių šalių moksleiviai sudarys trijų kino juostų ciklą, ieškos norimų rodyti filmų, bendraus su platintojais, ruoš seansų aprašymus ir komunikaciją. Visi jaunųjų programerių išrinkti filmai bus rodomi kiekvienoje projekte dalyvaujančioje įstaigoje.

Projektas finansuojamas Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ lėšomis.

Skip to content