Europietiško kino kelionės

Europietiško kino kelionės

Lenkiško filmo „Visos mūsų baimės“ kadras.

Kartu su „Lokys, liūtas ir šakelė“ organizuojamas projektas „Europietiško kino kelionės“ kviečia pažinti ir pamilti skirtingų Europos šalių kiną bei originaliausius filmus išvysti išankstinių premjerų metu. Renginių cikle nuo 2022 m. balandžio iki rugpjūčio pristatomas daniškas, kroatiškas, islandiškas, kartveliškas, ukrainietiškas, prancūziškas, austriškas, šveicariškas, belgiškas, itališkas bei lenkiškas kinas – apdovanojimus bei kritikų pripažinimą didžiuosiuose festivaliuose užsitarnavę filmai.

Projekto „Europietiško kino kelionės“ programa, pasitelkiant kiną supažindina visuomenę su spalvinga europietiškos kultūros įvairove, istorija, autentiškumu, akcentuojant regiono specifiką. Būdami Europoje turime daug panašumų, bet tuo pačiu metu esame išskirtiniai savo istorine-kultūrine patirtimi, susiformavusia tradicija ir mentalitetu. Siekiant visaverčio, abipusiu dialogu, o ne konfrontacija pagrįsto, buvimo kartu, svarbu suvokti daugiakultūrinio sambūvio prielaidas, išmokti atpažinti kultūrinės ir socialinės atskirties priežastis ir iš(si)ugdyti tarpkultūrines kompetencijas ir vertybes, atveriančias kelią pagarbai, supratimui ir individualumo raiškai.

Sakartveliško filmo „Ką matome žiūrėdami į dangų?“ kadras.

Kiekvieną projekto seansą skiriant vis kitos Europos šalies kultūros pažinimui, siekiama pristatyti kiną ne tik kaip pramogą, bet ir kaip empatiją, kritinį mąstymą, toleranciją ugdantį kultūrinį reiškinį. Repertuare pristatomų nekomercinių filmų siužetas – atliepiantis aktualias, jautrias, temas – santykius šeimoje, kartų problemas, tapatybės paieškas, draugystę, visuomenės “paraštėse” paliktų asmenų išgyvenimus. Projektu akcentuojame, kad skirtingoms Europos kultūroms yra būdingos tos pačios bendražmogiškos problemos ir vertybės, rodančias mūsų visų susietumą, t. y. vienodą prigimtį.

Prancūziško filmo „Charlotte apie Jane“ kadras

Projekto seansai vykdomi nuo 2022 m. balandžio iki 2022 m. rugpjūčio.
Projektas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

 

Skip to content