„Baltoji paukštė“ pasakos daugelį sujaudinusio filmo „Gerumo stebuklas“ tęsinį: įžvelkime, kas slypi po išoriniais blizgučiais

2017 metais daugelio kinomanų širdis palietė ir ilgam į atmintį įstrigo juostos „Gerumo stebuklas“ (sukurta pagal bestselerį „Stebuklas“) istorija apie berniuką Ogį, išsiskyrusį iš kitų dėl savo veido, todėl jį slėpusį po žaisliniu astronauto skafandru. Naujoje, „normalių vaikų“ mokykloje Ogis iš pradžių buvo sutiktas priešiškai, tačiau berniuko drąsa, protas ir geraširdiškumas pamažu užgožė jo fizinius trūkumus ir dar kartą pademonstravo, kad svarbiau tai, kas yra mūsų viduje, o ne išorėje. Jau šį penktadienį, kovo 8 dieną, į Lietuvos kino ekranus atkeliauja savotiškas filmo tęsinys „Baltoji paukštė“, kuris pasakos Ogio aršiausio įžeidinėtojo istoriją.

Jausmingą dramą pristato tokių kino hitų kaip „Gyveno kartą Oto“ ir „Niekados šalies beieškant“ režisierius Marcas Forsteris, o vaidmenis atlieka „Oskaro“ laimėtoja Helen Mirren ir serialų „X Failai“ bei „Sex Education“ žvaigždė Gillian Anderson.

„Ši istorija labai svarbi būtent šiais laikais, kai kartais tiesiog neturime laiko pastebėti, kas slepiasi po žmonių išvaizda, išoriniais blizgučiais. Todėl pasakojimai apie empatiją primins, kaip svarbu visur įžvelgti gražius, teigiamus dalykus“, – sako kino kompanijos „Lionsgate“ vieno iš padalinių vadovas Nathanas Kahane’as.

Kadras iš filmo „Baltoji paukštė“

Drama į ekranus perkelia rašytojos R.J. Palacio, kuri ir sukūrė „Stebuklą“, kitą romaną tokiu pat pavadinimu „Baltoji paukštė“. N. Kahane’as teigia, jog niekas kitas nebūtų taip jautriai pažvelgęs į šią istoriją, kaip režisierius M. Forsteris.

„Mus sužavėjo ne tik jo jau pristatyti darbai, bet ir tai, kaip šis profesionalas įsivaizdavo scenarijų, kaip jį pats išgyveno. Jautrumas čia buvo svarbiausias kriterijus“, – teigė „Lionsgate“ atstovas.

Kadras iš filmo „Baltoji paukštė“

Įkvepianti istorija apie gerumą, drąsą, meilę „Baltoji paukštė“ pasakos apie Džiulijaną (aktorius Bryce‘as Gheisaras), kuris buvo vienas tų, be jokių skrupulų besityčiojusių iš Ogio. Būtent Džiulijano istorija toliau ir tęsiasi šiame filme. Po vieno konflikto jam uždraudžiama lankyti mokyklą ir jo tėvai nusprendžia persikelti gyventi kitur. Į svečius iš Paryžiaus atvykusi berniuko močiutė (akt. Helen Mirren) iš karto pastebi, kad Džiulijanas kenčia ir nusprendžia su juo pasidalinti ilgai slėpta savo pačios istorija, kuri turi galią pakeisti anūko gyvenimą.

Skip to content