Dalinamės akimirkomis iš edukacijų mugės

Spalio 5 d. buvo švenčiama mokytojų diena. Tądien Kauno kino centre „Romuva“ buvo organizuojama edukacijų mugė, kurioje mokytojai galėjo apžiūrėti edukacinėse dirbtuvėse naudojamas priemones, ranko darbo animacijos lėles – elniaragį, boružėlę, Č. Čapliną. Mokytojai piešė taumatropus ir apžiūrėjo kino iliuzijos edukacijoje naudojamus prietaisus – praksinoskopą, zoetropą ir fenakistoskopą. Susitikime taip pat netrūko pokalbių apie kiną ir galimą kino edukacijų panaudojimą ugdymo procese.

Edukacijų mugėje mokytojams buvo pristatytas naujai išleistas 2023-2024 mokslo metų edukacijos „Mokausi iš kino“ leidinys. Galite taip pat paskaityti ir internetinę šio leidinio versiją (spauskite čia).

Kino edukatorė Greta pristatė animacijos kūrimą naudojant sustabdyto kadro techniką. Edukacijos metu moksleiviai kuria scenarijų trumpametražiam filmukui, naudodami kanceliarines priemones kuria veikėjus, foną, filmuko istorijai reikalingus rekvizitus. Naudodami planšetinius kompiuterius ir sustabdyto kadro programėles moksleiviai fotografuoja veikėjus. Animacija kuriama iš nuotraukų, programėlės pagalba sujungiant kadrus į vieną judantį vaizdą.

Mokytojai išbandė zoetropą – animacijos iliuziją kuriantį prietaisą. Šį prietaisą sudaro cilindras su vertikaliais plyšiais šonuose. Cilindro viduje yra įdedama juosta su nuoseklia vaizdų seka. Pasukus cilindrą, vaizdų seka susilieja kurdama judėjimo iliuziją.

Skip to content