Nuotolinė filmo „Poetas“ peržiūra ir seminaras su režisieriumi Giedriumi Tamoševičiumi pedagogams

Mieli pedagogai,

Artėjant svarbioms Lietuvai šventėms, turime Jums puikią žinią. Mūsų draugai „Skalvijos“ kino centras kviečia vasario 1 d. 13 val. dalyvauti nemokamoje, nuotolinėje istorinės dramos „Poetas“ (rež. Vytautas V. Landsbergis, Giedrius Tamoševičius, 2022) peržiūroje ir seminare su filmo režisieriumi Giedriumi Tamoševičiumi.

Už antisovietinę literatūrą išmestas iš Lietuvos TSR rašytojų sąjungos, gabus poetas Kostas priverčiamas bendradarbiauti su sovietų saugumo struktūromis. Jis išsiunčiamas į nedidelį miestelį dirbti mokytoju. Tikroji rašytojo užduotis – susidraugauti su vietiniais partizanais ir išduoti jų tapatybes bei buvimo vietas. Matydamas partizanų drąsą ir nusiteikimą, tačiau vis labiau spaudžiamas saugumiečių, Kostas jaučiasi atsidūręs neišsprendžiamoje dilemoje: ar klausyti širdies balso ar išduoti partizanus ir tapti žymiu bei vertinamu tautos rašytoju. Filmas paremtas Kosto Kubilinsko ir kitomis biografinėmis pokario asmenybių istorijomis.

Filmas ypač aktualus 9–12 klasių moksleiviams.

Po peržiūros vyks susitikimas su filmo režisieriumi Giedriumi Tamoševičiumi, kuris papasakos apie filmo kūrybinį procesą, nagrinės filme atsiskleidžiančias temas ir problematiką, padės pasirengti savarankiškam filmo aptarimui su mokiniais. Nuotolinio seminaro metu lauksime Jūsų klausimų.

Programa:

13.00–14.52 val. nuotolinė filmo POETAS peržiūra

14:52–16.00 val. nuotolinis seminaras su filmo režisieriumi Giedriumi Tamoševičiumi

Registracija: spauskite čia

Registruotis galite iki sausio 30 d. 18 val. Renginio nuorodą ir informaciją atsiųsime Jums el. paštu. Dalyviams taip pat bus siunčiami dalyvavimo pažymėjimai.

 

Renginio organizatorius – „Skalvijos“ kino centras
„Mokausi iš kino“ komanda
Tel. +370 659 13285
El. p. edukacija@skalvija.lt

Skip to content