Vaizdo įrašas

Dokumentika

Anapus laiko ir šviesos

Originalo kalba: anglų, lietuvių

Anapus laiko ir šviesos

Dokumentinis filmas, kuriame užfiksuoti tris dešimtmečius gyvavusios lietuvių muzikos grupės „Skylė“ prisiminimai ir peripetijos.

1991 m. Lietuvos istorinio lūžio metu Roko Radzevičiaus įkurta SKYLĖ – unikalus kūrybinis sambūris, į savo veiklą įtraukęs Aistę Smilgevičiūtę ir kelis šimtus bendraminčių, prisidėjusių prie beprotiškiausių grupės idėjų. Pogrindiniai pasirodymai, gatvės teatro milžiniškų lėlių performansai, muzika renginiams ir spektakliams, koncertai Ukrainos kariams, 20 albumų bei neišsenkantis muzikinis ir poetinis užtaisas – visai tai vienos ilgaamžiškiausių Lietuvos grupių trisdešimtmečio istorija, įkvėpusi ne vieną kartą. Dokumentiniame filme „Anapus laiko ir šviesos“ ši istorija atgimsta dar nerodytuose archyviniuose kadruose ir negirdėtuose pasakojimuose.

Rekomenduojama 7–12 kl. mokiniams.

Ugdymo sritys: istorija, pilietinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.
Temos pokalbiams po filmo: muzika, lietuvybė, tautiškumas.

Režisierius: Aistė Jauraitė, Skaistė Jauraitė
Metai: 2019
Šalis: Lietuva
Trukmė: 58 min
Cenzas: N-7
Vaidina: Vytautas Bruveris, Alfredas Bumblauskas, Kestutis Drazdauskas, Mantvydas Kodis, Aisté Smilgeviciute, Lina Kriukeliene, Neda Malunaviciute, Marijonas Mikutavicius, Egle Miskiniene, Rokas Radzevicius, Enrikas Slavinskis
Skip to content