Vaizdo įrašas

Dokumentika

Šventinis seansas: Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo + Fotosesija

Originalo kalba: lietuvių

Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo + Fotosesija

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kauno kino centras „Romuva“ kviečia į specialų dokumentinio filmo „Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo“ seansą, kurio metu taip pat galėsite išvysti ir anksčiau niekur nerodytą Vytauto V. Landsbergio trumpo metro filmą „Fotosesija“. 

Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo (63 min.)

Vieno žymiausių Lietuvos fotografų Antano Sutkaus kino portretas, atskleidžiantis charizmatišką, padūkusį ir kūrybišką maestro būdą. Net ir ištikus negalei senatvėje. Ruošdamasis ir keliaudamas į reikšmingiausią viso gyvenimo darbų parodą Manheime (Vokietija), Antanas nugrimzta į skaudžius praeities prisiminimus. Tačiau Nidoje nutikusios fotografijos pamokos moksleiviams vėl sugrąžina norą gyventi ir fotografuoti.

Fotosesija (18 min.)

Naujausias Vytauto V. Landsbergio trumpo metražo filmas, sukurtas liūdnoms Rusijos karo prieš Ukrainą metinėms. Antanas Sutkus ir du jo mokiniai, fotografai Artūras Morozovas ir Tadas Kazakevičius Nacionalinėje galerijoje fotografavo Ukrainos karo pabėgėlius, gyvenančius Lietuvoje. Vaikus ir mamas.

„24-ą vasario ryte mane pažadino mama ir pasakė, kad prasidėjo karas“ – tokiais žodžiais prasideda bemaž visų ukrainiečių vaikų ir paauglių pasakojimai, kuriuos fotografavome ir filmavome. Dabar šie karo pabėgėliai Lietuvoje, saugūs, bet daugumos jų tėvai, pusbroliai, seneliai liko gimtinėje, kariaujančiojoje su rusiškų okupantų ordomis.

Žiūrint į jų veidus darosi aišku, kad šios tautos nugalėti, pavergti neįmanoma. Beveik visų pasipasakojimai baigiasi fraze – „noriu grįžti ten“ arba „grįšiu, kai tik bus įmanoma“. O jų mamos dirba, išlaiko, palaiko ne tik šiuos, iš karo baisumų išvežtus vaikus, bet ir Ukrainoje likusius artimuosius.

Režisierius: Vytautas V. Landsbergis
Metai: 2021
Šalis: Lietuva
Trukmė: 81 min
Cenzas: N-7
Skip to content