Vaizdo įrašas

Drama, Veiksmo

Asas Maverikas

Originalo kalba: anglų

Top Gun: Maverick

1986-aisiais pasirodęs filmas „Asai“ („Top Gun“) tapo tikru savo laikmečio kino hitu, iki šių dienų išlaikančiu aukštas populiarumo pozicijas. Istorija apie maištingą prestižinės mokyklos auklėtinį, meistriškai valdantį naikintuvus bei netikėtai pamilstantį ugdymo įstaigos dėstytoją, į kino sales priviliojo milijonus žiūrovų visame pasaulyje. Tuo metu kylančia kino žvaigžde laikytas aktorius Tom Cruise tapo geidžiamiausiu Holivudo jaunuoliu, o „Asai“ iki šiol laikomas vienu geriausių aktoriaus vaidmenų, leidusių jo karjerai iššauti aukštyn.

Apie kultinio filmo „Asai“ tęsinį „Asas Maverikas“ pirmąkart prabilta 2015-aisiais, tad gerbėjams reikėjo laukti viso net 35-erius metus, kad į kino ekranus sugrįžtų Maverikas. Veiksmo dramoje „Asas Maverikas“ pagrindinį vaidmenį atliekančio aktoriaus Tom Cruise personažas priverstas sugrįžti į tarnybą po 30 metų pertraukos ir stoti akistaton su praeities šešėliais.

„Top Gun“ mokykloje, kurią pats kadaise baigė, Maverikas instruktuoja būsimus pilotus. Vienu iš jo mokinių pasirodo esąs Bredlis Bredšou (akt. Miles Teller) – tragiškai žuvusio Niko Bredšou sūnus, svajojantis skraidyti taip, kaip tai darė tikra legenda tapęs jo tėvas. Aktyvus jaunuolis nuolatos Maverikui primena prieš tris dešimtmečius įvykusią tragediją, kurią šis būtų linkęs jau užmiršti.

Kovo 12 d. Los Andžele vyks 95-oji Akademijos apdovanojimų šventė, kurioje praėjusių metų geriausiems bus įteiktos „Oskaro“ statulėlės. Šia proga „Romuva“ kviečia savaitę iki iškilmingos ceremonijos praleisti kine ir pamatyti net 7 geriausiam metų filmui nominuotas juostas.

Režisierius: Joseph Kosinski
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: JAV, Kinija
Trukmė: 131 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Tom Cruise, Jennifer Connelly, Miles Teller
Skip to content