Vaizdo įrašas

Drama, Trileris

Azijos savaitė: Parazitas

Originalo kalba: korėjiečių

Gisaengchung

VDU Azijos savaitės metu Kauno kino centras „Romuva“ kviečia atrasti keturis ryškius filmus: kulto klasika jau tapusį Park Chan-wook „Senį“ (2003), jautrią japonišką dramą „Vagiliautojai“ (2018), originalia forma stebinančią kinišką juostą „Aš nesu ponia Bovari“ (2016) bei Honkongo kino meistro Wong Kar-Wai komišką dramą „Čunkingo ekspresas“ (1994). Taip pat Kamerinėje kino teatro salėje bus galima pamatyti „Oskarų“ laureatus „Drive my car“ (2021) ir „Parazitą“ (2019). 

„Auksine palmės šakele” ir net 4 „Oskarais” apdovanotame filme pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą. Ši, nors ir tvirta kaip kumštis, gyvena nepakeliamame skurde, o jų ateitis atrodo miglota. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima nieko nestokodama gyvena prabangioje viloje. Dėl laimingo atsitiktinumo vyriausiasis Ki-taeko sūnus gauna privataus Parko dukros mokytojo darbą, o jo artimiesiems akimirksniu gimsta savanaudiškas planas, kaip išbristi iš skurdo. Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeimų likimus supins negrįžtamai.

„Korėjos kino meistras Bong Joon Ho siūlo formaliai įspūdingą intelektualią pramogą, kurią vadina „komedija be klounų ir tragedija be blogiukų”. Jo peripetijose klasių skirtumai tampa varomąja veiksmo jėga, vedančia link galingo kulminacinio sprogimo.” (Aistė Račaitytė)

Režisierius: Bong Joon-ho
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2019
Šalis: Pietų Korėja
Trukmė: 132 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Cho Yeo-jeong, Choi Woo-Shik, Park So-Dam, Lee Jung-Eun, Chang Hyae-Jin
Skip to content