Vaizdo įrašas

Dokumentika

Čia buvo Vilnius + Laikas eina per miestą

Originalo kalba: be dialogų

Dviejų trumpametražių filmų programa

2023 m. šalies sostinė mini 700 metų jubiliejų. Ta proga į kino ekraną sugrįžta du filmai, sukurti skirtingų kartų Vilniaus miestą branginančių kino kūrėjų. Tai – Almanto Grikevičiaus „Laikas eina per miestą“ ir Eitvydo Doškaus „Čia buvo Vilnius“.

Čia buvo Vilnius
Rež. Eitvydas Doškus \ Lietuva \ 2022 \ be dialogų \ 23 min.

Vilniaus mieste, garsėjančiame savo istoriniu paveldu ir unikaliu charakteriu, vyksta ženklūs pokyčiai. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia. Šis poetiškas kūrinys sukurtas remiantis klasika tapusiu režisieriaus Almanto Grikevičiaus filmu-portretu „Laikas eina per miestą“, taip nutiesdamas laiko tiltą tarp dviejų skirtingų kartų Vilniaus miestą branginančių kino kūrėjų.

Laikas eina per miestą
Rež. Almantas Grikevičius \ Lietuva \ 1966 \ be dialogų \ 20 min.

Tai impresionistinis Vilniaus portretas, kuriame režisierius mėgino įsiskverbti į senuosius Vilniaus mūrus, užfiksuoti ten gyvenančią miesto istoriją, prikelti jos fantomus. Bežodžiame filme ypač iškalbingas garso takelis, kuriame prieštaringi sugretinimai suteikė filmui papildomą potekstę. Nuo sovietinio maršo pereinama prie Oginskio polonezo, varpų skambesys susiliečia su dangų skrodžiančio lėktuvo garsu. Tai vienintelis sovietmečio poetinės dokumentikos filmas, kurio pagrindinis herojus – Vilnius.

Režisierius: Eitvydas Doškus, Almantas Grikevičius
Šalis: Lietuva
Trukmė: 43 min
Cenzas: N-7
Skip to content