Vaizdo įrašas

Komedija, Kriminalinis

Didysis Lebovskis

Originalo kalba: anglų

The Big Lebowski

Džefas Lebovskis nemėgsta garsiai reikšti savo emocijų, jis į viską reaguoja ramiai ir flegmatiškai. Ir tuo labai skiriasi, nuo savo bičiulio Valterio Sobčiako, kuris visada yra pasiryžęs atlikti kokį nors visai nebūtiną veiksmą ir tik laukia tinkamo momento. Trečiasis kompanijos narys yra Donis, pilietis, su kuriuo galima kalbėti apie viską. Donis turi tik vieną minusą – nėra protingas. Vieną gražią dieną Lebovskį supainioja su milijonieriumi, turinčiu tą pačią pavardę. Supainioja todėl, kad pavogė milijonieriaus Lebovskio žmoną, o išpirkos reikalauja iš Lebovskio, savo dolerius galinčio suskaičiuoti be pašalinės pagalbos. Pasipiktinęs tuo, kad jo gyvenimą kažkokie bjaurybės nustūmė nuo įprastų vėžių, Lebovskis imasi privataus detektyvo veiklos…

Broliai Coen‘ai teigia, kad jų kūrinį įkvėpė garsiojo detektyvų meistro Raymondo Chandlerio proza: „Tai yra Chandlerio istorijų apie privatų detektyvą versija, tai, kaip mes įsivaizduojame jo veiklą paskutiniame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje. Ir vienas iš filmo herojų yra Los Andželas, miestas, kuriame plėtojosi visų Chandlerio romanų veiksmai“. „Didysis Lebovskis“ rodytas tarptautinio Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje. Iš viso pelnė 4 apdovanojimus ir 17 nominacijų.

Į Kauno kino centrą „Romuva“ sugrįžta tradicinis „Šventinis komedijų klubas“. Pakilią nuotaiką kurti padės žiūrovų pamėgtos klasikinės bei naujausios komedijos. Lemputėmis pasipuošusiame kino teatre lankytojus džiugins tokie filmai kaip „Liūdesio trikampis“, „Tobuli melagiai“, „Didysis Lebovskis“, „Ponia Haris vyksta į Paryžių“, „Įsimylėjusi Figaro“, „Meilės reikalai“, „Gerasis bosas“ „Neįtikėtina, bet tiesa“, „Nuostabi epocha“ ir seansas šeimoms „Meškio Tedžio Kalėdos“. 

Visus šventinius seansus galite peržiūrėti čia.

Režisierius: Joel Coen, Ethan Coen
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1998
Šalis: JAV
Trukmė: 117 min
Cenzas: N-18
Vaidina: Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore, Steve Buscemi
Skip to content