Vaizdo įrašas

Drama

Vietų nebėra! Frankofonijos mėnuo: Kvėpuok

Originalo kalba: prancūzų

Respire

Nemokamus bilietus jau galima atsiimti kino teatro kasoje (jos darbo metu).

Kanados režisieriaus Onur Karaman kūrybą ir filmą „Kvėpuok“ (pranc. Respire) pristatys VDU Užsienio kalbų ir kultūrų: Frankofonijos studijų studentai prancūzų ir lietuvių kalbomis.

Tai ketvirtasis jaunojo Kanados režisierius Onur Karaman ilgametražis filmas, kuris 2022 m. lapkritį buvo pristatytas „Cinemania“ festivalyje ir pelnė geriausio Kvebeko filmo apdovanojimą. Pirmą kartą Lietuvoje rodomame filme „Kvėpuok“ pasakojama apie rasizmą, imigraciją, socialinę izoliaciją, Kvebeke gyvenančių užsieniečių pripažinimo stoką, kultūrinės tapatybės ir savęs paieškas. Kalbėdamas apie kiną režisierius Onur Karaman pastebi, kad ne vienas šių dienų kino filmas nugrimzta į meninį eksperimentavimą ir neperteikia jokios žinutės visuomenei, ypač jaunimui. Režisieriaus manymu, kino filmas negali būti kuriamas iš egoistinių menininko paskatų ir eksperimentavimo siekio, bet turi nešti tam tikrą žinią ir tiesti kitam ranką. Socialiai jautrios ir aktualios temos yra nesvetimos visoje režisieriaus kūryboje.

Kino filmo peržiūrą organizuoja Kanados ambasada Lietuvoje, VDU Frankofonijos šalių centras ir kino Kauno kino centras Romuva.                                                                                       

Režisierius: Onur Karaman
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: Kanada
Trukmė: 90 min
Vaidina: Amédamine Ouerghi, Frédéric Lemay, Claudia Bouvette
Skip to content