Vaizdo įrašas

Dokumentika

GURMANIŠKAS LAUKO KINAS: Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas

Originalo kalba: ispanų

Virgin & Extra: Jaén, The Land Of The Olive Oil

07-19 21:00 Lauko kinas

DĖMESIO! Renginio vieta: NKDT Mažųjų scenų kiemelis (Kęstučio g. 62). Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Kviečiame lauko kine pasinerti į gurmanišką pažintį su alyvuogių (ir ne tik!) aliejumi – nuo auginimo tradicijų iki panaudojimo būdų. Žiūrovus renginyje pasitiks „Teatro kiemo“ komanda, kuri kievieną dalyvį pavaišins marinuotų juodųjų ir žaliųjų alyvuogių rinkinuku. Tuomet apie aliejaus paslaptis pasakos šeimos verslo „Leonardo naminis aliejus“ įkūrėjai – iš jų galėsite ne tik išgirsti įdomiausių istorijų, bet ir įsigyti rankų darbo aliejaus. Vakarą užbaigsime su apetitą keliančią dokumentika „Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas“.

Renginio programa:
21:00 val. – „Leonardo naminis aliejus“ įkūrėjai pasakoja apie aliejų;
21:30 val. – pertrauka, kurios metu kviečiame įsigyti aliejaus, jį degustuoti, iš „Teatro kiemo“ atsiimti alyvuoges;
22:00 val. – filmo „Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas“ peržiūra.

Apie filmą. Chaene alyvuogių aliejus ne tik esminis maisto ingredientas, bet ir gyvenimo būdas. XXI a. čia įvyko alyvuogių auginimo revoliucija: iš Picual, anksčiau tinkamai neįvertintos, tačiau neabejotinai embleminės krašto alyvuogės, šiandien spaudžiamas bene geriausias pasaulyje ypač tyras alyvuogių aliejus. Filme apie patirtus iššūkius kalba alyvuogių augintojai ir garsūs šefai, kurie revoliuciją mato iš gastronomijos ir vartojimo perspektyvos. Filmas atskleidžia neatrastą mažai pažįstamo Ispanijos regiono grožį.

Apie „Leonardo naminis aliejus“. Nuo sėklų parvežimo iki kamštelio užsukimo… Viską gaminame patys, savomis rankomis. „Leonardo naminis aliejus“ – šeimos verslas, skirtas suprantantiems ir vertinantiems natūralumą, rankų darbą bei nuoširdumą.

Daugiau informacijos apie aliejaus gamintojus rasite čia.

Režisierius: José Luís López Linares
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2018
Šalis: Ispanija
Trukmė: 90 min
Cenzas: V
Skip to content