Vaizdo įrašas

Drama, Romantinis

KINAS KAIP TERAPIJA: Labiau nei bet kada

Originalo kalba: prancūzų, anglų, norvegų

Plus que jamais

Renginys nemokamas. Būtina registracija: https://forms.gle/uCuemXvaYfzHVA3u5

DĖMESIO! Renginio vieta: NKDT Mažųjų scenų kiemelis (Kęstučio g. 62). Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru kviečiame geriau save pažinti kino pagalba. Septintas renginių ciklo seansas keliasi į lauką ir kvies pamatyti romantinę prancūzišką dramą „Labiau nei bet kada“, kalbančią apie viltį, laikinumą ir gyvenimo grožį. Prieš peržiūrą socialinė darbuotoja Gitana Salickienė supažindins žiūrovus su kino terapijos pagrindais, padės pasiruošti filmą analizuoti vertinant savo vidinius išgyvenimus ir emocijas. 

Elena ir Metju (neseniai „Korsaže“ matyta Vicky Krieps ir paskutinis 2022 m. sausį tragiškai žuvusio Gaspard‘o Ulliel‘io vaidmuo) – laimingai vedusi pora, besimėgaujanti gyvenimu ir vienas kitu. Tačiau netikėta žinia apie retą Elenos plaučių ligą poros gyvenimą apverčia aukštyn kojom. Sukrėsta, pasimetusi ir įsibaiminusi moteris neįsivaizduoja, kaip tvarkytis su nauja realybe. Vilties spindulėlį jai suteikia netikėtai atrastas blogeris iš Norvegijos, prisistatantis vien vardu „Misteris“ (vaidmenį atlieka Bjørn’as Floberg’as). Klausydama taip pat sunkiai sergančio Misterio žaismingų, atvirų ir ironiškų komentarų apie savo paties sveikatą, Elena išdrįsta jam parašyti.

Misteris atsako ir pamažu tarp jų užsimezga ryšys. Panaši nepažįstamojo padėtis leidžia Elenai kur kas atviriau ir tiksliau formuluoti savo pačios jausmus. Metju su šiais pasikeitimais susitaiko gana sunkiai, tačiau meilė žmonai nugali ir galų gale jis sutinka, kad Elena vyktų į Norvegiją. Kvapą gniaužiantys Norvegijos peizažai, ašarą spaudžiantis gamtos grožis ir sulig kiekviena diena stiprėjanti draugystė su Misteriu Elenai gražina dvasinę pusiausvyrą ir tikėjimą, kad liga gali būti nugalėta. Tačiau netrukus, Metju atvykus jos parsivežti namo į Prancūziją, Elenai reikės pasirinkti – vykti su mylimu vyru, ar paklusti neaiškiam širdies šauksmui, liepiančiam likti.

Renginių metu miestiečiams pristatome nemokamų filmų peržiūrų programą lydimą psichologų ir psichikos sveikatos specialistų pristatymų, diskusijų ir terapinių pokalbių apie emocinę savijautą. Programą sudaro filmai, nagrinėjantys nerimo bei ligos įveikos, krizių patyrimo, savižudybės išgyvenimo, santykių bei savęs ieškojimo temas. 

Projekto veiklas organizuoja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas Kauno miesto savižudybių prevencijos modelio veiklas.

     

Režisierius: Emily Atef
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas, Norvegija
Trukmė: 123 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Vicky Krieps, Gaspard Ulliel, Bjørn Floberg
Skip to content