Vaizdo įrašas

Drama

KINAS KAIP TERAPIJA: Po saulės

Originalo kalba: anglų

Aftersun

Renginys nemokamas. Būtina registracija: https://forms.gle/ej2BNngAyvGAMRvN7

Kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru kviečiame geriau save pažinti kino pagalba. Pirmasis renginių ciklo seansas organizuojamas Savižudybės prevencijos dienai paminėti. Jo metu žiūrėsime jautrią dramą „Po saulės“. Prieš filmą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities skyriaus vedėja Neringa Martišienė pristatys trumpą pranešimą tema „Savižudybės prevencija: ką svarbu žinoti kiekvienam“ (10–15 min.), o po peržiūros psichologė Giedrė Starkevičiūtė ir socialinės srities specialistė Gitana Salickienė supažindins žiūrovus su kino terapijos pagrindais, padės filmą analizuoti vertinant savo vidinius išgyvenimus ir emocijas. 

Apie filmą. Prieš dvidešimt metų pigiame Turkijos kurorte Sofi su tėčiu praleido paskutines bendras atostogas. Jaunatviškas, vos 30-ties, Kalumas ir 11-metė Sofi atrodė lyg brolis ir sesuo. Retas, todėl itin brangus laikas kartu buvo pilnas saulėtos melancholijos, mažų nesklandumų, šilumos, smalsumo ir draugystės. Sofi ryškiai prisimena šias atostogas. Ji atkuria tėčio paveikslą, MiniDV juostelėse užfiksuotus įrašus jungdama su išgalvotais bei tikrais atsiminimais, ir bando suprasti žmogų, kurio galbūt nepažinojo.

Renginių metu miestiečiams pristatome nemokamų filmų peržiūrų programą lydimą psichologų ir psichikos sveikatos specialistų pristatymų, diskusijų ir terapinių pokalbių apie emocinę savijautą. Programą sudaro filmai, nagrinėjantys nerimo bei ligos įveikos, krizių patyrimo, savižudybės išgyvenimo, santykių bei savęs ieškojimo temas. 

Projekto veiklas organizuoja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas Kauno miesto savižudybių prevencijos modelio veiklas.

     

 

Režisierius: Charlotte Wells
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: Jungtinė Karalystė, JAV
Trukmė: 101 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Paul Mescal, Frankie Corio, Celia Rowlson-Hall
Skip to content