Vaizdo įrašas

Drama

KINAS KAIP TERAPIJA: Puikios dienos

Originalo kalba: japonų, anglų

Perfect Days

Renginys nemokamas. Būtina registracija: https://forms.gle/gqa9SWzdGa6Zm6Xh7

Kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru kviečiame geriau save pažinti kino pagalba. Šeštame renginių ciklo seanse rodysime Wimo Wenderso dramą „Puikios dienos“, kalbančią apie vienišumą, kasdieninę rutiną ir grožį mažuose dalykuose. Po peržiūros psichologė Oksana Čekavičienė supažindins žiūrovus su kino terapijos pagrindais, padės filmą analizuoti vertinant savo vidinius išgyvenimus ir emocijas. 

Tylusis Hirajama atsikelia auštant, apsivelka darbo rūbus, nusiperka skardinę gėrimo iš automato, sėda į savo mikroautobusą ir vyksta į miestą. Jis valo viešuosius Tokijo tualetus taip, tarsi jie būtų šventa vieta, o jo darbas primena ritualą. Kartais Hirajama sėdi parke ir valgo sumuštinį, kartais kantriai padeda lengvabūdiškam kolegai. Po darbo, pakeliui namo, vyras stabteli pirtyje, automobilyje klausosi Patti Smith ir Vano Morrisono, prieš miegą skaito Williamą Faulknerį ir Patricią Highsmith. Kitą rytą keliasi auštant ir vėl daro tą patį, tačiau nuo Hirajamos veido niekad nedingsta palaiminga šypsena, nes jis tiesiog mėgaujasi gyvenimu.

Šis Wimo Wenderso filmas nuginkluos net užkietėjusius cinikus, o režisierius dar kartą įrodo, kad turi unikalų gebėjimą gyvenimo prozą paversti poezija. Tačiau tai ne poeto, o dokumentalisto filmas, kai kiekvienoje tekstūroje ar formoje atrandama kažkas naujo. Kanuose Wendersas apdovanotas Ekumeninės žiuri prizu, o aktorius Kôji Yakusho pripažintas geriausiu.

Renginių metu miestiečiams pristatome nemokamų filmų peržiūrų programą lydimą psichologų ir psichikos sveikatos specialistų pristatymų, diskusijų ir terapinių pokalbių apie emocinę savijautą. Programą sudaro filmai, nagrinėjantys nerimo bei ligos įveikos, krizių patyrimo, savižudybės išgyvenimo, santykių bei savęs ieškojimo temas. 

Projekto veiklas organizuoja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas Kauno miesto savižudybių prevencijos modelio veiklas.

     

 

Režisierius: Wim Wenders
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2023
Šalis: Japonija, Vokietija
Trukmė: 124 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Yumi Asô, Tokio Emoto, Sayuri Ishikawa
Skip to content