Vaizdo įrašas

Drama

Kinas su speleologais: itališka drama „Urvas“ ir kopimas į „Romuvą“

Originalo kalba: italų

Il buco

Rugpjūčio 27 d., šeštadienį, 17:30 val. Kino namai „Romuva“ ir klubas „Aenigma“ kviečia į išskirtinį renginį – Lietuvos speleologai kops į modernistinės Kauno architektūros simboliu tapusį kino teatro bokštelį. Nuo 18 val. klubo veiklą pristatys Gintautas Švedas; renginio dalyviai galės pabendrauti su patyrusiais speleologais, išgirsti neįtikėtinų istorijų ir pamatyti itališką drama „Urvas“ apie požemių pasaulio ir piemenų gyvenimo ryšį. Speleologijos ir meninio europietiško kino populiarinimo renginys organizuojamas minint dešimtąsias   projekto „Gilyn į žemės centrą“ ekspedicijas metines.  Šioje ekspedicijoje Lietuvos speleologai leidosi į  tuo metu giliausią pasaulyje Kruberio-Voronjos urvą Kaukazo kalnuose ir dalyvavo pasiekiant naują pasaulio rekordą – 2097 m.

Beveik be žodžių nufilmuotas filmas-paveikslas skirtas kino meno ir dailės gerbėjams. Pietų Italijos kalnų slėnyje tyrinėtojų grupė leidžiasi į giliausią Europos urvą. Juos stebi romios karvės ir kalnų piemuo. Kuo giliau miestiečiai lenda po žeme, tuo labiau lėtėja piemens gyvenimas. Tai įspūdingai nufilmuota poezija apie gyvenimo ir gamtos gelmes. Itališka režisieriaus Michelangelo Frammartino drama Venecijos kino festivalyje apdovanota specialiuoju žiūri prizu.

2006 m. Lietuvoje įkurta ne pelno siekianti organizacija „Aenigma“ – tai šiuo metu didžiausias speleologijos klubas Baltijos šalyse. Kasmet klubo nariai dalyvauja ekspedicijose į įvairius Europos ir Azijos urvus, aktyviai užsiima  švietėjiška veikla – moko jaunuosius speleologus, organizuoja pažintines keliones, informuoja visuomenę apie urvotyrą, rengia talkas, dalyvauja ekologijos, urvų ir jų biologinės įvairovės apsaugos projektuose, garsina Lietuvos vardą pasaulyje. Naujų urvų paieška ir jų tyrimai – tai vienas iš pagrindinių „Aenigmos“ tikslų.

17:30 val. – kopimas į „Romuvos“ bokštelį kino teatro prieigose;

18:00 val. – pristatymas, diskusija ir filmo „Urvas“ peržiūra Didžiojoje salėje.

Daugiau informacijos apie speleologiją ir klubo veiklą: http://speleo.lt/

 

Šis renginys yra kartu su „Lokys, liūtas ir šakelė“ organizuojamo projekto „Europietiško kino kelionės“ dalis. Projekto seansai kviečia pažinti ir pamilti skirtingų Europos šalių kiną bei originaliausius filmus išvysti išankstinių premjerų metu. Projektas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Režisierius: Michelangelo Frammartino
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2021
Šalis: Italija
Trukmė: 93 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Paolo Cossi, Jacopo Elia, Denise Trombin
Skip to content