Vaizdo įrašas

Trumpametražiai

KP24: Pati trumpiausia naktis

KP24: The Shortest Night

Filmai rodomi TIK SU ANGLIŠKAIS TITRAIS!

5 valandos trumpametražių filmų ir nenumaldomas noras kino teatre būti iki pat sutemų – vėlyvomis patirtimis kino teatre „Romuva“ rūpinsis KINO PAVASARIS.

 20-ties trumpų filmų maratonas PATI TRUMPIAUSIA NAKTIS įsuks į aštrių, komiškų ar net košmariškų pojūčių sūkurį. Didžiajame ekrane išvysite įelektrintus bučinius, nuostabius ir sapniškus pasaulius, magiško realizmo trupinius bei platų geografinį žemėlapį.

Programa:

Apsvaigusi širdis (Mast-del)
Iranas, Jungtinė Karalystė, 2023, 17 min
Kalba: persų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Maryam Tafakory

Dvi moterys drauge guli lovoje. Vėjo gūsiams nuožmiai talžant langą, viena iš jų prisimena sykį kine vykusį pasimatymą. Šis filmas – meilės daina, kuri niekuomet neišlaikytų cenzūros testo; filme „Apsvaigusi širdis“ pasakojama apie uždraustus kūnus ir troškimus porevoliuciniame Irano kine ir už jo ribų.

Nebylus nematomų skaitmenų čirškėjimas (Silent Chirping of Invisible Digits)
Austrija, Vokietija, 2023, 10 min
Kalba: dialogų nėra
Subtitrai: subtitrų nėra
Režisierė(-ius): Vera Sebert

Vabzdžiai, tarsi pavieniai kino juostos kadrai, blyksteli vos sekundės dalelytei ir čia pat vėl išnyksta iš mūsų regos lauko. Tarp mirgančių jų kūnų fragmentų filme vaizduojamos neapibrėžiamos tuštumos. Ką galima pamatyti netekus pažįstamų regėjimo filtrų ir išnykus su jais siejamiems naratyvams?

Elektrinis bučinys (The Electric Kiss)
Austrija, Vokietija, 2024, 18 min
Kalba: anglų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Rainer Kohlberger

Tai, kas Rainerio Kohlbergerio algoritmiškai generuojamuose videokūriniuose kažkada galėjo atrodyti naujoviška ar net žavu, šiandien – papildytosios realybės, automatizuoto vaizdo kūrimo ir itin patogaus naudoti dirbtinio intelekto amžiuje – atrodo stulbinamai pranašiška. Todėl suprantama, kodėl filmu „Elektrinis bučinys“ režisierius dabartinę mūsų epochą nagrinėja sugrįždamas į ateitį.

Tu man parodei dangų (You Made Me See the Sky)
Kolumbija, Ispanija, 2023, 20 min
Kalba: ispanų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Luis Esguerra Cifuentes
Aktoriai: Lia Alean Hernández, Henry Vallejo, Juan Hincapié, Luna Gaviria, Ciara Echeverry, Camilo Acosta, Camilo Vargas, Sebastián Rocha

Nepaisydami įspėjimų ir draudimų dėl neseniai teritorijoje atsiradusių keistų samanų, grupelė draugų nusprendžia apsilankyti miesto pakraštyje esančiame miške. Personažai laisvai žaidžia, dainuoja ir demonstruoja savo kūną vietoje, kurioje tikrovė pamažu ima deformuotis ir persipina su jų istorijomis, fantazijomis ir svajonėmis.

Kinderfilm (Kinderfilm)
Austrija, 2023, 12 min
Kalba: anglų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Total Refusal | Robin Klengel, Michael Stumpf, Adrian Jonas Haim

Žaidime „Grand Theft Auto V“ – įprasta diena: gatvėse dūzgia automobiliai, žmonės atlieka kasdienius darbus, kaitina kepsnines savo soduose arba deginasi paplūdimyje. Ir vis dėlto žaidimo pasaulyje trūksta kai ko esminio – ateities, atidėtos dėl saugumo sumetimų. Negalėdamas tiksliai įvardyti šio stygiaus, pagrindinis veikėjas Edgaras seka savo realybės algoritme trūkstamo elemento pėdsakais. Tyrinėdamas savo paties normalumo keistumą, jis iš naujo atranda nuostabaus grožio ir sykiu košmarišką pasaulį.

Gūdi žiema (Winter)
Lenkija, 2023, 26 min
Kalba: lenkų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Tomasz Popakul, Kasumi Ozeki
Aktoriai: Mateusz Kmiecik, Bartosz Bielenia, Magdalena Zawadzka, Anna Pyrka, Tymon Jankowski

Jis auga lėtai kaip varveklis, bet vieną dieną nukrenta ir sudūžta. Anka myli kates. Ir Jėzų. Žiemos tyloje užšąla marios, ir visa, kas neišsakyta, iškyla į paviršių kaip įtrūkis lede. Tai – mozaikinis mažo žvejų kaimelio portretas, kuriame žmonių tarpusavio santykiai, jų santykiai su gyvūnais, o ir pastarųjų santykiais su kitais gyvūnais priklauso nuo trapios pusiausvyros tarp šilto, švelnaus rūpesčio ir šaltakraujiško emocinio žiaurumo. Slėpininga vienatvės ir bendruomenės istorija, papasakota su magiškojo realizmo elementais.

Dreifas (Drijf)
Belgija, 2023, 15 min
Kalba: olandų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Levi Stoops
Aktoriai: Anemone Valcke, Levi Stoops

Džeremis ir Aurora pasiklydo jūroje. Beribėse vandenyno platybėse jiedu plūduriuoja įkalinti ant nedidelio rąsto. Veikėjams nesuprantant vienas kito norų ir ribų, kova dėl išlikimo ir jųdviejų santykių tampa vis keistesne painiava. Ar ieškant kelio sausumos link paklydėliams pavyks subręsti ir neprarasti savęs?

Kryžiaus kelias (Via Dolorosa)
Prancūzija, Izraelis, 2023, 11 min
Kalba: hebrajų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Rachel Gutgarts

Priklausomybė nuo narkotikų, pirmieji seksualiniai atradimai ir nesibaigianti karo padėtis – klaidžiodama Jeruzalės gatvėmis režisierė ieško savo prarastos jaunystės.

Klajok, bet svajok (Wander to Wonder)
Nyderlandai, Belgija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, 2023, 14 min
Kalba: anglų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Nina Gantz
Aktoriai: Neil Salvage, Toby Jones, Amanda Lawrence

Marė, Bilibadas ir Fumbletonas – trys miniatiūriniai aktoriai, vadinantys vaikiškame 80-ųjų seriale pavadinimu „Klajok, bet svajok“. Serialo kūrėjui mirus, studijoje jie lieka vieni. Pamažu dylant jų kostiumams ir augant alkiui, jie toliau kuria vis keistesnes serijas savo gerbėjams.

Viena arba vienuolė! (Nun or Never!)
Suomija, 2023, 11 min
Kalba: dialogų nėra
Subtitrai: subtitrų nėra
Režisierė(-ius): Heta Jäälinoja

Filmo herojės – palaimingoje harmonijoje drauge tarpstančios vienuolės. Vienai iš jų sode radus vyrą, harmonija suyra, o ji išsimuša iš bendro seserijos ritmo. Neišsiplidžius jos svajonėms, vienuolė atranda, kad visos bendruomenės narės turi savų paslapčių.

Viso, Loky (Bye Bear)
Vokietija, 2023, 11 min
Kalba: dialogų nėra
Subtitrai: subtitrų nėra
Režisierė(-ius): Jan Bitzer

Devintasis dešimtmetis. Apleistas motelis. Čia reguliariai buriasi slaptas bičiulių robotų klubas, kuriame visi gali įgyvendinti savo svajones būti kažkuo kitu – juos vienija troškimas būti gyvūnais. Šįvakar – vieno iš jų atsisveikinimo vakarėlis. Jis iš tiesų pasikeis ir išvyks visiems laikams.

Imperinis (De Imperio)
Portugalija, Ispanija, 2023, 13 min
Kalba: dialogų nėra
Subtitrai: subtitrų nėra
Režisierė(-ius): Alessandro Novelli

Tykią naktį grupelė bėglių bando atrasti kelią į pastato centrą, kur renkasi visi besipriešinantieji. Mėgindami nepakliūti į stebėjimo kamerų akiratį, jie juda per milžinų kambarius ir tampa jų makabriškos rutinos liudininkais.

Apie tai būtinai pakalbėsime po paskutinio oro pavojaus signalo (We will definitely talk about this after the last air raid alert stops)
Ukraina, 2024, 16 min
Kalba: ukrainiečių
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Yuri Yefanov

„Apie tai būtinai pakalbėsime po paskutinio oro pavojaus signalo“ – tai utopinė neoninių spalvų pokario miesto vizija, kurioje žmonija, vykdydama rekultivavimo programą, siekia harmonijos išvien su gamta. Filme peržengiama binarinė kultūros ir gamtos priešprieša – čia įsivaizduojama visuomenė, kurioje individualūs tikslai derinami su kitų – žmonių, medžių, upių ar grybų – gerove. Vaizdinga kinematografinė kelionė pasakoja apie pokario laikmečio pasipriešinimą, kultūrinius pokyčius ir ekologinius iššūkius, tyrinėjant nuo pasenusių eksploatacijos mechanizmų išsilaisvinusį pasaulį. Pagrindinės siužetinės linijos vaizdus papildo du mažesni ekranai, kviečiantys į vizualines ekskursijas po artimos ir tolimos ateities miškus.

Nafura (Nafura)
Prancūzija, 2023, 29 min
Kalba: arabų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Paul Heintz
Aktoriai: Ali Alsheri, Diya Al Khaled, Bereer Abdulsamad, Nour Al Saad, Zahya Al Fahed

Vieną vakarą apimti nuobodulio trys draugai ima dalytis mintimis apie Džidos fontano Saudo Arabijoje simboliką. Pastatytas karaliaus devintajame dešimtmetyje, jis laikomas aukščiausiu fontanu pasaulyje. Bičiulių mintys apie šį paminklą virsta apmąstymais apie valdžią, draudimus ir neseniai itin didelį pagreitį įgavusią jų miesto gentrifikaciją.

Basri ir Salma. Komedija be galo (Basri & Salma in a Never-ending Comedy)
Indonezija, Jungtinės Valstijos, 2023, 15 min
Kalba: indoneziečių
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Khozy Rizal
Aktoriai: Arham Rizky Saputra, Hj. Sugiati, Alif Anggara, Rezky Chiki, Sri Eka Putri, Alghifari Jasin

Penkerius metus susituokusi pora turi bendrą verslą – atrakcionų parke traukinuku „Odong-Odong“ jie diena iš dienos linksmina svetimus vaikus ir rūpinasi jais, neturėdami savų atžalų. Susidurdami su landžiais giminaičiais, nuolatinėmis abejonėmis savimi ir skausminga akistata galop jie išsiaiškina, kodėl nebuvo apdovanoti kūdikiu.

Nors dabar ir naktis (Even Though It’s Night)
Prancūzija, Ispanija, 2023, 15 min
Kalba: ispanų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Guillermo García López
Aktoriai: Antonio Fernández, Nasser Rokni

La Kanjada Real, Madrido pakraštyje įsikūrusiame didžiausiame Europos lūšnyne, jau daugiau nei metus nėra elektros. Ugnies šviesoje trylikametis berniukas Tonis sužino, kad jo geriausias draugas Naseras išvyksta visiems laikams. Klaidžiodamas tarp romų legendų apie galimą ateitį, Tonis ieško būdų išlaikyti ryšį su draugu.

Jei saulė panirtų į debesų vandenyną (If the Sun Drowned Into an Ocean of Clouds)
Prancūzija, Libanas, 2023, 20 min
Kalba: arabų, prancūzų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Wissam Charaf
Aktoriai: Raed Yassin, Hala Dabaji, Said Serhan, Chantal Fadel, Rodrigue Sleiman

Beirutas, Libanas. Statybų aikštelėje dirbantis apsauginis Raedas įpareigotas nepraleisti praeivių prie pakrantės. Tačiau statyboms vis labiau užgožiant horizontą, Raedą kasdien ištinka vis neįprastesni susitikimai: ar tai – tik sapnai, ar jo troškimų simboliai?

Nuotraukos iš anapilio (Why Are You Image Plus?)
Portugalija, 2023, 9 min
Kalba: portugalų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Diogo Baldaia
Aktoriai: Manuela Baldaia, Paulo Malafaia, Maria de Lourdes

Mažame skurdžiame kaimelyje vietinis šventasis valdo pomirtinę karalystę, užkirsdamas kelią mirusiesiems pasikalbėti su savo dar gyvais artimaisiais. Ima, smalsi mirusi mergytė, bando susitikti su šventuoju tikėdamasi gauti leidimą pasikalbėti su mylima močiute.

Plokštastika (Flatastic)
Prancūzija, Nyderlandai, 2024, 17 min
Kalba: dialogų nėra
Subtitrai: subtitrų nėra
Režisierė(-ius): Alice Saey

Gamyklos spjaudosi dūmais, žmonės godžiai ryja surimio lazdeles, siurbia kavą iš kartono puodelių, nuolat save filmuoja ir riedžiais juda į darbus bei iš jų perpildytuose ir vis labiau dūstančiuose miestuose. Tačiau žemiškoji gerovė turi savo kainą, o povandeninėse gelmėse padėtis kritinė.

Akmens amžius (Primitive Times)
Vokietija, 2022, 6 min
Kalba: kinų
Subtitrai: anglų
Režisierė(-ius): Yu Hao
Aktoriai: Yuantian Gao, Zhaoqin Zhang, Hao Yu, Lin Zhu, André Correia, Danni Bai, Shengteng Zhang, Guitong Li, Richard Forstmann, Yunzheng Hu

Atrodo savaime suprantama, kad už darbą gaunamas užmokestis. Tačiau, deja, ne visi yra patenkinti savo darbu. Ar pirmykščiai žmonės susidurdavo su panašiomis problemomis kaip šiuolaikinės visuomenės žmonės? Paklausėme penkių pirmykščių asmenų – pažiūrėkim, ką jie pasakė.

Režisierius:
Subtitrai: anglų
Trukmė: 305 min
Cenzas: N-13
Skip to content