Vaizdo įrašas

Drama

KP24: Žalia siena

Originalo kalba: lenkų, anglų, arabų

KP24: Green Border / Zielona Granica

Klastinguose ir pelkėtuose miškuose, sudarančiuose vadinamąją žalią sieną tarp Baltarusijos ir Lenkijos, pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patenka į geopolitinius pančius. Apgaulingą viltį atsidurti saugesnėje Europoje keičia siaubas ir šiuolaikinė tragedija. Šiame nematomame kare susipina patogumų atsisakiusios, ką tik aktyviste tapusios Julijos, jauno pasieniečio Jano ir sirų šeimos gyvenimai. Milžinišką ažiotažą Lenkijoje sukėlęs kino meistrės Agnieszkos Holland filmas kelia klausimą: ar skirtingos barikadų pusės gali rasti bendrą kalbą, kai siena tampa sudužusių svajonių kapinynu?

„Lenkijos valdžia filmą mėgino cenzūruoti, o režisierė sulaukė grasinimų. Bet tai nesutrukdė Lenkijos kino apdovanojimuose gauti geriausio filmo apdovanojimą ir šalyje surinkti 800 000 žiūrovų. Taip pat filmas Venecijos festivalyje buvo įvertintas Specialiuoju žiuri prizu. Istorija nukelia mus į Lenkijos–Baltarusijos pasienyje vykstančią tragediją. Čia persipina skirtingose pusėse atsidūrę žmonės – pabėgėliai, pareigūnai, aktyvistai ir pasienio gyventojai. Brutaliai nuoširdus pasakojimas drąsiai atskleidžia ne tik įtampas, bet ir žmogaus gerumą sudėtingose situacijose. Čia šalti spaudos pranešimai virsta drama, kuri sužadins empatiją ir humaniškumą.“ (Programos sudarytojas Karolis Žukas)

Pasaulinė premjera: Venecijos kino festivalis, Konkursinė programa, 2023 m.
Apdovanojimai: Specialusis žiuri prizas, Venecijos kino festivalis, 2023 m.

 

Režisierius: Agnieszka Holland
Subtitrai: lietuvių, anglų
Metai: 2023
Šalis: Lenkija, Belgija, Čekija, Prancūzija
Trukmė: 147 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Monika Frajczyk, Taim Ajjan, Magdalena Popławska, Maciej Stuhr, Dalia Naous, Mohamad Al Rashi, Behi Djanati Atai, Jaśmina Polak, Maja Ostaszewska, Jalal Altawil, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Marta Stalmierska, Joely Mbundu, Talia Ajjan
Skip to content