Vaizdo įrašas

Komedija, Drama

Kylantis kinas: Šventė

Originalo kalba: danų

Festen

Projektas „Kylantis kinas: nauja Europos kino ambasadorių karta“ kviečia pamatyti geriausius klasikinius bei šiuolaikinius europietiškus filmus, kuriuos lydi kino kritiko ir istoriko Gedimino Jankausko paskaitos. Penktasis programos filmas „Šventė“ – tai danų režisieriaus Thomas Vinterberg’o („Medžioklė“, „Dar po vieną“) negailestingos ironijos kupinas filmas, kuriame po stingdančiu žmonių tarpusavio santykių šalčiu kunkuliuoja laukinės aistros.

Gerbiamos ir pasiturinčios šeimos galvai sukanka šešiasdešimt metų. Į jubiliejų suvažiuoja gausūs giminaičiai ir jau suaugę vaikai. Nėra tik nuo šeimos atitolusio „sūnaus – paklydėlio“ ir prieš keletą mėnesių mirusios dukters. Tačiau sūnus galų gale pasirodo ir šeimos šventė prasideda. Į didžiulę pokylių salę nešami reti vynai ir puikūs valgiai. Ir štai vyresnysis sūnus Kristianas pakyla sakyti tosto. Jam nuskambėjus, daugelis salėje praranda apetitą. Klestinčios šeimos fasadas griūva, atskleisdamas tamsias paslaptis, niekšybę, melą, prievartą, nusikalstamus „gerbiamo tėvelio“ potraukius. Šios šventės jau niekada nepamirš nė vienas šeimos narys.

Už šią juostą režisierius T. Vinterberg’as 1998 m. Tarptautiniame Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas specialiu žiuri prizu. Filmas buvo nominuotas „Auksiniam Gaubliui“ ir pelnė dar bent keliasdešimt nominacijų ir prizų prestižiškiausiuose tarptautiniuose kino forumuose.

Režisierius: Thomas Vinterberg
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1998
Šalis: Danija
Trukmė: 105 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Ulrich Thomsen, Henning Moritzen, Thomas Bo Larsen, Paprika Steen, Birthe Neumann, Trine Dyrholm
Skip to content