Vaizdo įrašas

Drama, Animacija, Istorinis

Keliasi į vidų! JONINĖS LAUKO KINE: „Kaimiečiai“ + vainikėlių dirbtuvės

Originalo kalba: lenkų

The Peasants / Chłopi

DĖMESIO! Renginio vieta: NKDT Mažųjų scenų kiemelis (Kęstučio g. 62). Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Trumpiausią vasaros naktį kviečiame paminėti jau tradicija tampančiame šventiniame lauko kino seanse. Joninių išvakares pradėsime tikrų gėlių vainikėlių pynimo dirbtuvėmis, o pasipuošę žiūrėsime gamtos ir senųjų tradicijų pripildytą lenkišką tapytą dramą „Kaimiečiai“.

Iš daugiau kaip 40 tūkst. aliejiniais dažais nutapytų kadrų sukurtas filmas – monumentalus kūrybinis pasiekimas, pasakojantis apie laisvės trokštančią jauną merginą.

Jauna mergina Jagna privalo tekėti už daug vyresnio turtingo ūkininko Borynos, nepaisant meilės jo sūnui Antekui. Laikui bėgant Jagna tampa kaimo gyventojų pavydo ir neapykantos objektu ir turi kovoti, kad išsaugotų savo nepriklausomybę. Kiekvieno vaidmuo nulemtas taisyklių ir tradicijų, o už nukrypimą nuo socialinių lūkesčių gali būti baudžiama pajuoka ir atstūmimu. Lenkijos kaime XIX ir XX amžių sandūroje vykstantys dramatiški istorijos posūkiai susieti su besikeičiančiais metų laikais, darbu laukuose ir vietinėmis šventėmis.

Renginio programa:
22:15 val. – gėlių vainikėlių pynimo dirbtuvės;
22:45 val. – filmo peržiūra.

Režisierius: Hugh Welchman, DK Welchman
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2023
Šalis: Lenkija, Serbija, Lietuva
Trukmė: 114 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Kamila Urzedowska, Miroslaw Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Robert Gulaczyk
Skip to content