Vaizdo įrašas

Komedija, Drama

LAUKO KINAS. Trenksmas – tekstas ir ekranas

Originalo kalba: anglų

„Mirusių poetų draugija“ + komiškos poezijos ir „stand up“ vakaras

DĖMESIO! Renginio vieta: NKDT Mažųjų scenų kiemelis (Kęstučio g. 62). Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Birželio 1 d. 21 val. „Romuvos“ vasaros lauko kino sezoną atidarys renginys „Trenksmas – tekstas ir ekranas“. Dalyvių lauks „Oskaru“ apdovanota juosta „Mirusių poetų draugija“ bei komiškos sakytinio žodžio poezijos ir „stand up“ vakaras. Žiūrovų pamiltas aktorius Robinas Williamsas filme kvies atrasti gyvenimo, meno ir poezijos žavesį, o komikų, slemerių ir kitų pasakojimams neabejingų žmonių istorijos leis vasarą pradėti su šypsena. Šiemet „Romuvos“ lauko kinas sugrįžta į NKDT Mažųjų scenų kiemelį (Kęstučio g. 62) ir žiūrovų čia lauks visą vasarą.

Komiškos poezijos ir „stand up“ renginio dalį ves Benas Baranovskis.
DALYVIŲ REGISTRACIJA (pirkti bilieto nereikia): https://forms.gle/KskPY3vpVtaR2UKx5
Žiūrovams registruotis nereikia. Bilietas galioja abiems renginio dalims.

Apie filmą. Režisieriaus Peter‘io Weir‘o kino juostoje pasakojama apie literatūros mokytoją, atvykusį į Veltono akademiją, elitinę berniukų mokyklą, mokyti gabių, tačiau į griežtą discipliną įspraustų jaunuolių. Naujasis mokytojas sukelia tikrą sumaištį – ragina plėšyti vadovėlių puslapius, prikimštus „sausos“ informacijos, laipioja ant stalų, dažnai kartoja lotynišką frazę „Carpe diem!“ ir griebiasi tokių mokymosi metodų, apie kuriuos anksčiau mokiniai nė neįtarė. Kontroversiška asmenybė, mokanti ne tik perskaityti, bet ir pajausti poeziją, greitai užmezga su jaunuoliais artimą ryšį, tampa įkvėpimo šaltiniu. Uždegančios kalbos įkvepia išsilaisvinti, siekti savo svajonių ir visa jėga gyventi kiekvieną dieną.

Kaip kažkada pasakė vienas išmintingas žmogus – Kaunas myli poeziją, o poezija Kauną! Tik taip sakė ne vienas, o visi nors kartą buvę Kauno sleme ar kituose „Trenksmo“ renginiuose. Todėl Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programa „Trenksmas“ tęsia begėdiškus literatūrinius eksperimentus ir drauge su Nacionaliniu Kauno dramos teatru bei Kauno kino centru „Romuva“ kviečia į trijų renginių seriją, kurioje poezija glaustysis su muzika, eis į gatvę ir net užlips į ekraną!

Trenksmas – nerk į tekstą!
Trenksmas – slemas ant gatvės
Trenksmas – tekstas ir ekranas

Renginio programa:
21:00 – komiškos sakytinio žodžio poezijos ir „stand up“ pasirodymai;
22:30 – filmo „Mirusių poetų draugija“ peržiūra.

Režisierius: Peter Weir
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1989
Šalis: JAV
Trukmė: 128 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Robin Williams, Robert Sean Leonard, Ethan Hawke
Skip to content