Vaizdo įrašas

Dokumentika

„Pirties seserys“ su pirtininke Aušra Šiugždiniene

Originalo kalba: estų

Smoke Sauna Sisterhood

„Viską gyvenime išmokstame, patiriame, išbandome kūno pojūčių pagalba. Jie ypač stipriai įsijungia pirtyje, o protas tuo metu ilsisi. Vantos ir jų lapelių prisilietimas, žolelių kvapai, natūralus druskos šveitiklis, kvėpavimas druskos dulkėmis – viskas veikia per kūną ir suteikia galimybę kokybiškai pailsėti protui, o kūnui – išlengvėti. Svarbiausia pirtyje leisti sau tiesiog būti, priimti ir be jokios kančios mėgautis. Nes pirtis apie tai, kas malonu ir gera,“ – sako pirtininkė Aušra Šiugždinienė, kviečianti apie pirtį pasikalbėti po specialaus „Pirties seserys“ filmo seanso spalio 20 d.

Apie filmą: 

Pirtis tai vieta, kur jos apnuogina kūną ir sielą. 

Apsuptos karščio ir dūmų moterys išvaro savo skaudulius. Bendrystėje dalinasi istorijomis apie kūno priėmimą, moters vaidmenį, partnerio paieškas ir patirtą smurtą. Kartu jos iš naujo atranda jėgų gyvenimui. Estiška dūminė pirtis yra įtraukta į UNESCO nematerialios kultūros paveldo sąrašą. Tai – ramybės ir apmąstymų vieta. 

Pasaulinė filmo „Pirties seserys“ premjera įvyko prestižiniame „Sundance“ kino festivalyje. Čia jis buvo apdovanotas už geriausią režisūrą dokumentikos kategorijoje. Juosta yra oficialus Estijos pretendentas siekti „Oskaro“. 

Režisierius: Anna Hints
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2023
Šalis: Estija, Prancūzija, Islandija
Trukmė: 89 min
Cenzas: N-16
Skip to content