Vaizdo įrašas

Drama, Kriminalinis

Profesija: Antonioni. Fotopadidinimas

Originalo kalba: anglų

Blow-Up

Jaunas, bet jau sėkmingai Londono mados pasaulyje įsitvirtinęs fotografas Tomas nuolat sukinėjasi tarp gražių merginų. Vis dėlto lengvabūdiškas gyvenimas jam pabosta. Kartą ryškindamas vieną iš savo fotografijų, Tomas pastebi, kad visai atsitiktinai užfiksavo žmogžudystės momentą. Pirmame filme anglų kalba antonioniškas nuobodulys persikelia į svinguojančio Londono gatves, ryškėja pasakojimas apie kontrkultūrą, meno prigimtį ir tai, ką reiškia matyti. Iš pradžių „Fotopadidinimą“ buvo ketinama rodyti tik arthauzinio kino teatruose, bet filmas sulaukė masinio dėmesio. Žiūrovus traukė ne tik mįslingas siužetas, bet ir atsitiktinio sekso, narkotikų vartojimo scenos, 7-ojo deš. kontrkultūros figūros. Tai buvo pirmasis filmas su nuogo kūno scenomis, kuriam nesuteiktas griežtas cenzas. „Fotopadidinimo“ sėkmė visame pasaulyje nepaisant „Hays“ kodo laikoma lemtingu smūgiu amerikietiško kino cenzūros sistemai.

Modernistinio kino meistro Michelangelo Antonioni (1912–2007) retrospektyva „Profesija: Antonioni“ kviečia giliau susipažinti su režisieriaus kūryba, jo unikaliu braižu ir kino istoriją pakeitusiais filmais. Retrospektyva organizuojama su „Skalvijos“ kino centru.

Retrospektyvai galioja abonementas: perkant bilietus į visus tris seansus, mokėti reikia tik už du (12€). Abonementus įsigyti galite kasoje, jos darbo laiku.

Režisierius: Michelangelo Antonioni
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1966
Šalis: JK, JAV
Trukmė: 111 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Vanessa Redgrave, Sarah Miles, David Hemmings
Skip to content