Vaizdo įrašas

Drama

Profesija: Antonioni. Nuotykis

Originalo kalba: italų, anglų, graikų

L‘avventura

Turtingų italų grupelė jachta išplaukia į jūrą, o pasiekę salą, nusprendžia ją apžiūrėti. Po kiek laiko dingsta kartu keliavusi Ana. Jos draugė Klaudija baiminasi, kad jai kažkas atsitiko, ir lieka saloje kartu su Anos sužadėtiniu Sandru. Nors Sandras ir patinka Klaudijai, ji negali pamiršti dingusios draugės. Tačiau meilės ilgesys atveda moterį į Sandro glėbį. „Nuotykis“ išgarsėjo dėl migloto siužeto, filme tarsi taip niekas ir neįvyksta – moters paieška nesulaukia atomazgos, o išnykimas – paaiškinimo. Paklaustas, kas iš tiesų nutiko Anai, Antonioni atsakydavo: „Nežinau“. Režisierius apibūdino šį filmą atvirkštiniu detektyvu, kuriame auka nerandama, nusikaltimas neišaiškinamas, kyla abejonė, ar jis iš tiesų įvyko. Kanuose „Nuotykis“ buvo nušvilptas – kritikai juokavo, kad pasimetė kelios filmo juostos ritės. Nepaisant reakcijų, filmas laimėjo pagrindinį prizą už naują kino kalbą ir grožį bei patyrė komercinę sėkmę visame pasaulyje. „Nuotykis“ išgarsino ir aktorę Monicą Vitti, kuri pernai išėjo anapilin.

Modernistinio kino meistro Michelangelo Antonioni (1912–2007) retrospektyva „Profesija: Antonioni“ kviečia giliau susipažinti su režisieriaus kūryba, jo unikaliu braižu ir kino istoriją pakeitusiais filmais. Retrospektyva organizuojama su „Skalvijos“ kino centru.

Retrospektyvai galioja abonementas: perkant bilietus į visus tris seansus, mokėti reikia tik už du (12€). Abonementus įsigyti galite kasoje, jos darbo laiku.

Režisierius: Michelangelo Antonioni
Subtitrai: lietuvių, anglų
Metai: 1960
Šalis: Italija, Prancūzija
Trukmė: 145 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Gabriele Ferzetti, Monica Vitti, Lea Massari
Skip to content