Vaizdo įrašas

Drama

Profesija: Antonioni. Profesija: reporteris

Originalo kalba: anglų, ispanų, vokiečių, prancūzų

Prodessione: reporter

Televizijos žurnalistas Deividas Lokis kuria dokumentinį filmą apie postkolonijinę Afriką. Jis nori susitikti su Čado pilietinio karo kovotojais, tačiau kelionė Sacharos dykuma baigiasi, mašinai įklimpus smėlyje. Netikėtai viešbučio kambaryje Deividas aptinka mirusį naują draugą Robertsoną. Kadangi jie buvo išoriškai panašūs, pavargęs nuo darbo ir šeimyninių santykių Deividas nusprendžia pradėti gyvenimą iš naujo, bet jau ne kaip Deividas, o kaip vienišius Robertsonas. Policijai jis praneša apie Deivido mirtį. Pasak Antonioni – tai racionaliausias jo filmas. Nufilmuotas dokumentiniu stiliumi, „Profesija: reporteris“ balansuoja tarp trilerio ir svarstymo apie tapatybę ir vidinės laisvės siekį. Tai pirmas režisieriaus darbas, paremtas kito autoriaus scenarijumi. Nors Antonioni neigė jo autobiografiškumą, pripažino, kad šis filmas pasakoja ir apie jį patį kaip menininką ir filmų kūrėją.

Modernistinio kino meistro Michelangelo Antonioni (1912–2007) retrospektyva „Profesija: Antonioni“ kviečia giliau susipažinti su režisieriaus kūryba, jo unikaliu braižu ir kino istoriją pakeitusiais filmais. Retrospektyva organizuojama su „Skalvijos“ kino centru.

Retrospektyvai galioja abonementas: perkant bilietus į visus tris seansus, mokėti reikia tik už du (12€). Abonementus įsigyti galite kasoje, jos darbo laiku.

Režisierius: Michelangelo Antonioni
Subtitrai: lietuvių
Metai: 1975
Šalis: Italija, Ispanija, Prancūzija
Trukmė: 126 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Jack Nicholson, Maria Schneider, Jenny Runacre
Skip to content