Vaizdo įrašas

Drama, Biografinis

ROMUVA X BROOKLYN BROTHERS: Maria Montessori

Originalo kalba: prancūzų

Maria Montessori

Kas gali būti geriau nei po įdomaus filmo suvalgyti skanią picą?  „Romuvos“ draugai „Brooklyn Brothers“ (K. Donelaičio g. 69) kviečia visus seanso žiūrovus su kino teatro bilietu atkeliauti į visai greta įsikūrūsį restoraną ir picą įsigyti su 10% nuolaida, o  šiame seanse laimingam žiūrovui atiteks „Brooklyn Brothers“ dovanų kuponas.  

Marija Montesori (1870-1952) laikoma viena iškiliausių asmenybių pasaulio pedagogikos ir edukacijos srityje. Mylinčioje ir palaikančioje šeimoje augusi mergaitė standartus laužė nuo pat paauglystės. Būdama trylikos, Marija nusprendė tapti inžiniere ir tapo vienintele mergaite technikos mokykloje. Būdama 20-ies, su ne mažesniu entuziazmu pasuko į dar vieną tuo metu išskirtinai vyrišką profesiją – mediciną. Nugalėjusi visas kliūtis, 1896 m. liepos 10 d. M. Montesori tapo pirmąja Italijoje medike moterimi.

XX a. pradžioje moteris vis daugiau laiko ir dėmesio ėmė skirti vaikams su specialiaisiais poreikiais. 1907-aisiais ji įkūrė pirmuosius vaikų namus, kuriuose pritaikė iki tol negirdėtus lavinimo ir mokymo metodus. Pažanga buvo tokia akivaizdi, kad vos po metų Romoje jau veikė keturios tokio pobūdžio įstaigos. Dabar jos sukurta mokymo sistema plačiai taikoma visame pasaulyje.

Tikrais įvykiais paremta istorija pasakoja apie garsią Paryžiaus koketę Lili Dalenji (aktorė Leïla Bekhti), kuri negali leisti visuomenei sužinoti, kad susilaukė neįgalios dukros. Norėdama apsaugoti tiek ją, tiek save, moteris išvyksta į Romą, kur susipažįsta su diplomuota medike ir netradicine edukatore Marija Montesori (akt. Jasmine Trinca). Pati priversta slėpti nesantuokinį sūnų, Marija puikiai supranta Lili. Palaikydamos viena kitą, šios dvi atkaklios moterys pamažu išsikovoja deramą vietą pokyčių vengusiame, vyrų dominuojančiame pasaulyje.

Režisierius: Léa Todorov
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2023
Šalis: Prancūzija
Trukmė: 100 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Jasmine Trinca, Leïla Bekhti, Raffaele Esposito
Skip to content