Vaizdo įrašas

Drama, Nuotykių, Fantastika

Romuvos kino klubas: Chimera

Originalo kalba: italų, anglų

La Chimera

Kviečiame pratęsti savo kino patirtį – burkimės į „Romuvos“ kino klubą! Jei susidomėjai, kviečiame įsigyti bilietą ir po seanso pasilikti salėje, kur jūsų lauks pokalbis apie subtilias detales, metaforas, emocijas, kino kalbą bei kitus filmo elementus.

Iš kalėjimo išėjęs Arturas grįžta į nedidelį Toskanos miestelį, kuriame jo laukia karnavališka kapų plėšikų gauja, be sąžinės graužaties siaubianti tūkstantmečius skaičiuojančius etruskų kapus, o rastus istorinius artefaktus parduodanti juodojoje rinkoje. Arturas, anglas, kadaise respektabilus archeologijos mokslininkas, turi ypatingą talentą rasti senovines kapavietes. Pasiklydęs tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių, jis ieško lobių, neskirtų žmogaus akims, o kartu ir savo pražuvusios mylimosios Benjaminos.

Alice Rohrwacher kino visatoje pinasi realybė, mitas, pasaka, turtinga Italijos folkloro ir kinematografinė tradicijos. Naujausiame režisierės filme „Chimera“, žiūrovas atpažins šią, jau susiformavusią unikalią kino kalbą. Režisierė nebijo žongliruoti žanrais, nuotaikomis, kino formatais. Vydama pasakojimo giją, ji jungia melancholišką prarastos meilės istoriją, fizinę komediją ir filosofinę parabolę apie gyvenimą ir mirtį, dabartį ir praeitį, laiko tėkmę ir istorijos pėdsakus. Filmo premjera įvyko Kanuose.

Režisierius: Alice Rohrwacher
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2023
Šalis: Italija, Prancūzija, Šveicarija
Trukmė: 131 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Josh O'Connor, Carol Duarte, Vincenzo Nemolato
Skip to content