Vaizdo įrašas

Komedija

Scanorama: Nesitikėk per daug iš pasaulio pabaigos

Originalo kalba: rumunų

Nu aștepta prea mult de la sfârșitul lumii

Lokarne apdovanotas rumunų režisieriaus Radu Jude’ės naujasis filmas yra pavidalus keičianti, stulbinamai žaisminga ir įniršio kupina kritinė esė, apsimetanti juoda kelio komedija. Jo pagrindinė veikėja yra Angela, energinga, tačiau nuo kojų nusivaryti baigianti gamybos asistentė. Ji dirba po 16 valandų per dieną, o laisvomis minutėmis komentuoja savo aplinką išgalvoto internetinio personažo, vulgaraus, neišsilavinusio, nuolat besikeikiančio pliko vyro vardu. Viršydama greitį ir besiriedama su kitais vairuotojais ji važinėja po miestą, ieškodama herojų darbo saugos kampanijai, kartu atskleisdama žiūrovams ne tik apgailėtiną Rumunijos kelių būklę, bet ir išvešėjusią korupciją bei socialinę nelygybę.

Sykiu juokingas ir pasipiktinimą keliantis šis svaiginančio tempo ir išmonės filmas be didesnių sunkumų jungia godarišką intelektualumą su ostlundišku įžvalgumu ir nė akimirką nenusibosta net po beveik pilnų trijų valandų.

Radu Jude baigė kino studijas Bukarešto žiniasklaidos universitete ir dirbo asistuojančiu režisieriumi, jau debiutavęs trumpametražiu filmu. Jo ilgametražis debiutas „Laimingiausia pasaulyje mergina“, pristatytas Berlynalės „Forumo“ programoje, sulaukė pasaulinio dėmesio. Filmas „Aferim!“ pelnė jam „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisūrą, o 2021-aisiais jis nuskynė „Auksinį lokį“ už filmą „Nesėkmė dulkinantis, arba Šelmiškas porno“.

Festivaliai:
Lokarno tarptautinis kino festivalis
Toronto tarptautinis kino festivalis
Niujorko tarptautinis kino festivalis

Režisierius: Radu Jude
Subtitrai: lietuvių, anglų
Metai: 2023
Šalis: Rumunija, Liuksemburgas
Trukmė: 163 min
Cenzas: N-18
Vaidina: Ilinca Manolache, Nina Hoss, Dorina Lazār, László Miske, Katia Pascariu
Skip to content