Vaizdo įrašas

Drama, Istorinis

Scanorama: Rozali

Originalo kalba: prancūzų

Rosalie

1870 m. Prancūzijoje vargu ar lengvai rastum antrą tokią kaip Rozali. Ji gimė plaukuotu veidu ir kūnu. Nenorėdama tapti paprasčiausia mugės atrakcija, ji visą gyvenimą slėpė savo kūno ypatybę, kad išliktų saugi, ir skutosi, kad pritaptų, kol Abelis, įsiskolinęs baro savininkas, nežinodamas jos paslapties, veda ją dėl kraičio. Pavargusi slapstytis Rozali pamėgins atsiverti savo vyrui. Tačiau kaip jis pasielgs, sužinojęs tiesą?

Užimdama vienareikšmiškai feministinę poziciją, filmo „Rozali“ režisierė kvestionuoja vertybes, brėžiančias ribą tarp žmogiškumo ir monstriškumo. Režisierė Stéphanie Di Giusto jautriai ir užtikrintai konflikto varikliu pasirenka savo herojų jausmus, kuriuos nuostabiai įtikinamai perteikia pagrindinių aktorių duetas. 

Stéphanie Di Giusto baigė prestižinę ESSAG / Penninghen mokyklą Paryžiuje. Karjerą ji pradėjo kurdama vaizdo klipus novatoriškiems ir netradiciniams atlikėjams, tokiems kaip Camille, Brigitte Fontaine, Sliimy ir Jarvis Cockeris, o netrukus savo išskirtinį stilių ir požiūrį perkėlė į mados pasaulį. Jos pirmojo ilgametražio filmo „Šokėja“ pasaulinė premjera įvyko Kanų „Ypatingojo žvilgsnio“ programoje. „Rozali“ yra jos antrasis ilgametražis filmas.

Festivaliai:
Kanų kino festivalis
San Sebastieno tarptautinis kino festivalis

Režisierius: Stéphanie Di Giusto
Subtitrai: lietuvių, anglų
Metai: 2023
Šalis: Prancūzija, Belgija
Trukmė: 112 min
Cenzas: N-13
Vaidina: Nadia Tereszkiewicz, Benoît Magimel, Benjamin Biolay, Guillaume Gouix, Gustave Kervern, Anna Biolay, Eugène Marcuse, Juliette Armanet, Serge Bozon, Lucas Englander, Aurélia Petit, Laurent Dassault
Skip to content