Vaizdo įrašas

Drama, Biografinis, Istorinis

Seansas senjorams: Karavadžo šešėlis

Originalo kalba: italų

L'ombra di Caravaggio

Nemokamus bilietus galima atsiimti kino teatro kasoje (jos darbo metu) su pensininko pažymėjimu arba kitu amžių (65+) įrodančiu dokumentu.

1610-ųjų metų Italija. Šventajame Romos mieste vis didesnį pasipiktinimą kelia talentingas, bet įžūlus dailininkas Mikelandželas Merizis, plačiau žinomas Karavadžo vardu (aktorius Riccardo Scamarcio). Negana to, jog menininkas ignoruoja bažnyčios nurodymus dėl religinių temų vaizdavimo, visai neseniai jis buvo nuteistas mirties bausme dėl konkurento nužudymo.

Gavęs Karavadžo malonės prašymą, popiežius Paulius V-asis niekaip negali apsispręsti. Viena vertus – Karavadžas tikrai talentingas; iš kitos pusės – jo paveiksluose vaizduojami vagys, nusikaltėliai ir prostitutės. Prieš priimdamas sprendimą, popiežius nusprendžia pasitelkti seklius ir slaptajai Vatikano tarnybai liepia atlikti išsamų Karavadžo tyrimą. Šio darbo imasi vienas geriausių Vatikano tyrėjų, žinomas Šešėlio vardu (akt. Louis‘as Garrel‘is). Suprasdamas, kad dailininko gyvenimas dabar yra jo rankose, Šešėlis netrukus visa galva pasineria į pašėlusį, siautulingą ir sudėtingą Karavadžo gyvenimą.

Režisierius: Michele Placido
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2022
Šalis: Italija, Prancūzija
Trukmė: 120 min
Cenzas: N-16
Vaidina: Riccardo Scamarcio, Micaela Ramazzotti, Michele Placido, Louis Garrel
Skip to content