Vaizdo įrašas

Dokumentika

Seansas senjorams: Šuolis

Originalo kalba: lietuvių ir anglų

Šuolis

Spalis – Senjorų mėnuo, kurio proga „Romuva“ dovanoja du nemokamus seansus. Nemokamai kviečiame pamatyti dokumentiką „Šuolis“ spalio 13 d. ir dramą „Saldi dienos pabaiga“ spalio 20 d. Bilietus į šias peržiūras galima atsiimti kino teatro kasoje su pensininko pažymėjimu nuo dabar iki pat seanso pradžios. 

„Šuolis“  – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.

Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs, lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.

Režisierius: Giedrė Žickytė
Subtitrai: lietuvių
Metai: 2020
Šalis: Lietuva, Latvija, Prancūzija
Trukmė: 83 min
Cenzas: V
Skip to content