Vaizdo įrašas

Trumpi, bet filmai: Animacinis pasaulis vaikams + dirbtuvės

Originalo kalba: be dialogų

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Į seansą bilietus turinčius mažuosius žiūrovus kviečiame nemokamai prieš peržiūrą, nuo 12:00 val. sudalyvauti edukacinėse dirbtuvėse „Kino iliuzija“. Registracijos formą į dirbtuves atsiųsime visiems įsigijusiems bilietą. 

Spalvinga ukrainiečių kūrėjų animacinių filmų programa nukels mažuosius kino mylėtojus į netikėtus pasaulius. Čia veiksmas vyksta fantazijų kambaryje, giliame miške, saulėtame kaime ir ant praeitį menančio tilto. Trumpos animacinės istorijos kalba apie draugystę, kūrybiškumo laisvę, santykius ir meilę mus supančiai aplinkai.  Visi filmai – be dialogų, tad suprantami bet kokio amžiaus žiūrovams. Programa parengta bendradarbiaujant su Kyjivo tarptautiniu šiuolaikinės animacijos ir medijų meno festivaliu LINOLEUM.

Rekomenduojama 5–8 m. vaikams.

Kačiukas ir šikšnosparnis
Cat Bat
rež. Sashko Danylenko \ Animacinis \ Ukraina, JAV \ 2019 \ 2 min.

Kačiukas ir Šikšnosparnis – geriausi draugai. Kasdien jie žiūri baisybes per televizorių, prisigalvoja baisių baisių ir prisiverda baisiai daug košės. Šioje istorijoje atskleidžiamos skaudžiai juokingos tiesos apie žmogiškąją prigimtį.

Kramtomoji guma
Жуйка
rež. Olha Makarchuk \ Animacinis \ Ukraina \ 2013 \ 8 min.

Guma – nuolat apleista ir priversta prisitaikyti prie aplinkybių atstumtoji. Tačiau atsitiktinė pažintis su kita visų atstumta gimininga siela – plastikiniu maišeliu – leidžia jai pasvajoti apie kažką daugiau. Tai istorija apie kramtomosios gumos suaugimą…

Miško dainelė
Лісова Пісня
rež. Andrii Naumenko \ Animacinis \ Ukraina \ 2019 \ 2 min.

Filmas apie tai, į ką žmonės atkreipia dėmesį ir ko dažniausiai nepastebi.

Mergaitė ir saulė
Дівчина і Сонце
rež. Alyona Potyomkina \ Animacinis \ Ukraina \ 2015 \ 18 min.

Istorija apie neeilinę draugystę.

Tiltas į miestą
Примостився міст до міста
rež. Klym Klymchuk \ Animacinis \ Ukraina \ 2020 \ 4 min.

Kadaise, seniai, seniai, prie nedidelio miesto iškilo tiltas. Daug kas pasikeitė nuo to laiko, tačiau tiltas mena senovę ir gali mums apie ją papasakoti.

Vaizduotė
Вигадка
rež. Kateryna Chepik \ Animacinis \ Ukraina \ 2013 \ 9 min.

Į žaidimą įsijautusi mergaitė staiga atsiduria pasaulyje iš popieriaus ir plastelino. Pasitelkusi vaizduotę, ji įsmunka į savo kišenę ir suranda išėjimą iš kambario be langų ir be durų. Pačios susikurtame pasaulėlyje ji patiria neįtikėtinų nuotykių.

Režisierius:
Trukmė: 50 min
Cenzas: V
Skip to content