Vaizdo įrašas

Trumpi, bet filmai: Galvą į sieną

Tarptautinė konkursinė programa VI

Juokingi nesutarimai su kaimynais ar protestai už šalies laisvę ir demokratiją – šios programos filmų centre susiduriame su neišvengiamu konfliktu. Praeityje užfiksuoti vaizdai, peržvelgti iš naujo, mums pradeda pasakoti visai kitą naratyvą. Kambarys Berlyno bute pavirsta į protestuotojų prieš Lukašenką kankinimo vienutę, kurioje rekonstruojami įvykiai leidžia suprasti sisteminį susidorojimą su nekaltais žmonėmis. Mirties šokis už laisvę, gaisras miške ir sudžiūvusios gėlės sode, už kurias, pasirodo, nėra taip lengva atleisti – visa tai rasite programoje „Galvą į sieną“.

Upės Senos ašaros
Les Larmes de la Seine
Yanis Belaid, Eliott Benard, Nicolas Mayeur, Étienne Moulin, Hadrien Pinot, Lisa Vicente, Philippine Singer, Alice Letailleur\ Animacinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 9 min.

1961 m. spalio 17 d. alžyriečiai darbininkai išeina į gatves protestuoti prieš policijos įvestą komendanto valandą.

Moune Ô
Moune Ô
rež. Maxime Jean-Baptiste \ Dokumentinis, eksperimentinis \ Belgija,Prancūzija, Gvinėjos Respublika \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 17 min.

Sulėtintuose ir atgal persukamuose kadruose iš šventinės ceremonijos po filmo „Žano Galmo nuotykiai“ premjeros Gajanoje išryškėja Vakarų kolektyvinėje pasąmonėje įsišaknijusios kolonialistinės praeities liekanos.

Garrano
Garrano
rež. David Doutel, Vasco Sá \ Animacinis \ Portugalija, Lietuva \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 14 min.

Garrano arklys traukia sunkų krovinį saulės kaitroje. Jaunam berniukui sumokama už miško padegimą.

Vadovėlis
Handbuch
rež. Pavel Mozhar \ Dokumentinis \ Vokietija, Baltarusija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 29 min.

2020 m. rugpjūtis. Po Baltarusijos prezidento rinkimų šalį sudrebinusius protestus žiauriai numalšina OMON. Beveik 7000 suimtųjų. Šimtuose nukentėjusių pasakojimų atsiskleidžia galinga represijų sistema, kurią režisierius atkuria savo kambaryje Berlyne.

Sodininkystė
Hortikultura
rež. Ćapin Silva \ Vaidybinis \ Kroatija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 15 min.

Atvažiavę į savo pajūrio butuką, Andželka su Vladu randa apleistą sodą, nuvytusias gėles. Jie sužino, kad jų ramybės oazę ne sezono metu prižiūrėjusį Miljenką ištiko nelaimė. Pora gaili jo, liūdi, tačiau ramybės neduoda vienas dalykas – kažkur čia nesueina galai.

Režisierius:
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Trukmė: 84 min
Cenzas: N-16
Skip to content